Materiał Partnera

Meble na zamówienie – na co należy zwrócić uwagę

Meble na zamówienie – na co należy zwrócić uwagę

Stylowe meble drewniane stanowić będą ozdobę domu na wiele lat. Dlatego przed ich zamówieniem powinniśmy dobrze się zastanowić nad kilkoma sprawami. Po pierwsze, jaką aranżację wnętrza planujemy? Po drugie, komu zlecimy wykonanie mebli? Wyposażenie mieszkania to inwestycja w przyszłość, dlatego musimy jasno określić nasze potrzeby oraz możliwości. Poniżej znajdziecie kilka rad, na co zwrócić uwagę.

Zagospodarowanie przestrzeni

Wiemy doskonale, że najważniejsze jest funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Meble na zamówienie są w tym aspekcie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ będą wykonane na miarę dla naszego mieszkania. Zamiast rezygnować z pięknego regału, bo nie zmieści się w naszym salonie, możemy zamówić wykonanie takiego, którego wymiar będą nam odpowiadać. Wykonywaniem mebli na podstawie indywidualnych projektów zajmuje się ProJack Studio zlokalizowane w Pruszczu Gdańskim.

Projektowanie mebli drewnianych niesie ze sobą też inną zaletę, jaką jest możliwość stworzenia sprzętów dopasowanych do naszych potrzeb i stylu życia. Licznej rodzinie przydadzą się duże pojemne szafy lub garderoby oraz stół na tyle długi, by pomieścić zarówno domowników, jak i odwiedzających gości. Pokaźne zbiory książek najlepiej prezentować się będą na oryginalnym regale. Zastanówmy się więc, jaki styl życia prowadzimy, ile przedmiotów gromadzimy oraz jak wygląda przestrzeń naszego domu. Jeśli jest ona niewielka, postawimy raczej na pomysłowe schowki i lekkie meble. W dużych pomieszczeniach sprawdzą się masywne, tradycyjne meble do salonu – tu możemy pozwolić sobie na dużą sofę, fotele, pufy i powierzchnie zapełnione dekoracjami.

Producent mebli na zamówienie, którego zaangażujemy, wykona niezbędne pomiary i na tej podstawie wykona projekt, my jednak musimy już wcześniej zaplanować, w jaki sposób chcemy zagospodarować przestrzeń mieszkania. Jeżeli mamy możliwość wykonania mebli w niekonwencjonalnych wymiarach, w pełni z tego skorzystajmy.

Aranżacja wnętrza

Jeśli zaplanowanie przeznaczenia i rozmiarów nowego mebla ma znaczenie funkcjonalne, to zwrócenie uwagi na dopasowanie go do pozostałych sprzętów ma wymiar estetyczny. Sytuacja jest prosta, jeśli urządzamy mieszkanie od podstaw. Możemy wtedy na początku zdecydować się, w jakim stylu będą meble do sypialni czy łazienki; rustykalnym, skandynawskim czy może industrialnym – wbrew pozorom metal wcale nie wyparł tu mebli drewnianych. Jeśli jednak wymieniamy stare sprzęty, nowe meble na zamówienie muszą być od nich dopasowane. Ogranicza to nasze fantazje, ale zapewnia, że wnętrze będzie tworzyło harmonijną całość. W przypadku pomieszczeń urządzonych tradycyjnie – może nawet wyposażonych w stolik lub komodę odziedziczoną po prababci, projektowanie mebli pozwoli zachować klimat wnętrza.

Opracowanie:
Pruszcz Gdański, Grunwaldzka 62
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz