Materiał Partnera

Meble na wymiar – wykonawca i wycena

Meble na wymiar – wykonawca i wycena

Meble na wymiar to marzenie wielu z nas. Wiemy, że rozwiązanie tego rodzaju jest docelowe, spełniając wszelkie nasze potrzeby estetyczne, funkcjonalne i wytrzymałościowe. Tylko meble tworzone na wymiar pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni mieszkaniowej. Jeśli są dobrze dopasowane do wnętrza, nie będą w nim dominować, a zapewnią ogromną ilość miejsca do przechowywania dowolnego rodzaju przedmiotów.

Wybór firmy stolarskiej gwarantem sukcesu

Decydując się na meble na zamówienie, musimy skorzystać z renomowanej firmy, która specjalizuje się w tym zagadnieniu – takiej jak Meblo-Dan. Syrek Daniel. Profesjonalne podejście stolarskie to kwestia gwarantująca wieloletnie użytkowanie mebli, a także rzetelną realizację projektu według wszelkich naszych wytycznych oraz wymagań. Ważne jest, aby meble były ergonomiczne, a ich układ sprawiał, że będą one wzajemnie się uzupełniały, stanowiąc jeden zazębiający się w wielu miejscach system znacząco usprawniający funkcjonowanie w danym pomieszczeniu. Jest to zresztą idea mebli na wymiar – mają one być przede wszystkim dopasowane nie tylko do naszego pomysłu aranżacyjnego, ale także trybu życia, wielkości pomieszczenia i aktualnych trendów meblarskich. Te każą ostatnimi laty wybierać meble przede wszystkim proste i funkcjonalne, zwiększające wygodę i komfort wszystkich domowników. Ważna jest także wytrzymałość, bo w związku z tym, że zamówienie mebli na wymiar to spora inwestycja, pragniemy, by służyły nam one przez długie lata.

Co pomaga w sprawnej wycenie mebli na wymiar?

Kwestia wyceny mebli na wymiar może początkowo wydawać się problematyczna. Musimy ją więc rozłożyć na części pierwsze. Od czego zależy? Przede wszystkim od ilości informacji, jakich udzielimy wybranej firmie stolarskiej. Im bardziej specyficzne są nasze wymagania i im lepiej dookreślimy projekt, tym większe szanse na szybszą i dokładniejszą wycenę. Wynika to z tego, że jeśli przekażemy wykonawcy więcej szczegółów, mniej z nich trzeba będzie przedyskutować, a proces wyceny ulegnie znacznemu skróceniu. Warto przede wszystkim zadbać o porządne wymierzenie pomieszczenia, w którym mają znaleźć się meble. Najlepiej, aby szkice zostały wykonane przez profesjonalistę, który podejdzie do swoich obowiązków rzetelnie. Drugą kwestią są szkice samych szafek. Jeśli są one bogate w detale, wizualizacja i realizacja projektu nie będą dodatkowo utrudnione. Istotne jest także określenie rodzaju frontów szafek – możemy zdecydować się na przykład na MDF lakierowany, MDF folię, MDF ramowo‐płycinowe lakierowane czy fronty fornirowane.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz