Materiał Partnera

Meble na wymiar to inwestycja, która się opłaci

Meble na wymiar to inwestycja, która się opłaci

Kiedy nowy dom, lub mieszkanie już jest gotowe, albo stare wyremontowane – pora zastanowić się nad meblami. W jakim będą stylu? Ze sklepu czy na wymiar? Drewniane, z płyty, kolorowe, nowoczesne, tradycyjne? Jest tak wiele propozycji, że podjęcie decyzji to nie lada wyzwanie. Często kryterium wyboru jest cena i tu trzeba zaznaczyć, że meble robione na wymiar nie zawsze są takie drogie, jak mogłoby się wydawać. A przy tym jest to opcja, która zapewni najwięcej satysfakcji.

Nie tylko meble do kuchni

Meble wykonane na indywidualne zamówienie są praktyczne, a przy tym efektowne. Przyjęte jest, że meble kuchenne prawie zawsze zamawia się u stolarza, podobnie jest z półkami czy szafami do garderoby. W pozostałych pomieszczeniach to już różnie bywa, ale zawsze warto zapoznać się z ofertami firm wytwarzających meble różnego asortymentu na zamówienie, jak choćby KlasMeb – Meble z Klasą. Zwykle poza tradycyjnymi meblami kuchennymi i zabudową wnęk o niestandardowych wymiarach, propozycje firm meblarskich obejmują całą gamę mebli o innych zastosowaniach, na przykład:

  • meble łazienkowe,
  • szafy przesuwne,
  • meble dziecięce i młodzieżowe,
  • meble biurowe,
  • meble do lokali użytkowych,
  • meble do punktów gastronomicznych,
  • i inne.

Warto przynajmniej rozważyć posiadanie mebli, które nie tylko będą dopasowanie do naszych potrzeb, ale także do charakteru naszego mieszkania. Kiedyś tego rodzaju rozwiązania niosły za sobą spory wydatek, ale ta sytuacja się zmienia. Spadają ceny materiałów i surowców, z których wykonuje się meble, a poza tym wciąż rosnąca konkurencja na tym rynku powoduje, że ceny stają się dostępne dla coraz większej rzeszy klientów.

Od pomysłu do projektu

Pierwszą czynnością, której należy dokonać projektując meble na wymiar, jest dokładne zwymiarowania pomieszczenia, w którym mają się one znaleźć. Szczególną uwagę należy zwrócić na położenie kontaktów, podejść i odejść mediów i to nie tylko w odległości od ścian, ale również na jakiej są wysokości. Trzeba zmierzyć okna i wysokości parapetów. Jeśli w pomieszczeniu występują jakieś załamania, wnęki, czy stałe elementy wystające, one również muszą zostać zmierzone, by potem nie trzeba było docinać gotowego już mebla.

Najkorzystniejszą sytuacją jest taka, kiedy projektant wnętrz i mebli wchodzi do pomieszczenia w stanie surowym. Wtedy może on zadecydować gdzie najwygodniej będzie rozmieścić elementy takie jak podejścia mediów w połączeniu z projektowanymi meblami. Jeśli natomiast pomieszczenie jest już wykończone, wtedy to projekt musi się dostosować do tego, co zostało wcześniej zrobione.

Od projektu do wykonania

Po zwymiarowaniu pomieszczeń i rozrysowaniu planowanych mebli, firma przystępuje do ich wykonania. Jest to zadanie, które zajmuje sporo czasu, a jednocześnie częste wizyty w aranżowanym pomieszczeniu prawdopodobnie będą koniecznością, zwłaszcza, jeśli planowane są jakieś nietypowe rozwiązania. Firma meblarska gwarantuje wykonanie mebli zgodnie z zamówieniem klienta, w wybranej przez niego palecie kolorów. Najczęściej meble kuchenne wykonywane są z płyty meblowej laminowanej lub okleinowanej w kolorach naturalnego drewna. Fronty meblowe wykonane z laminatów są trwałe i odporne na uszkodzenia i odbarwienia, więc mogą nam dobrze służyć przez wiele lat.

Opracowanie:
Częstochowa, Wypoczynku 54
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz