Materiał Partnera

Meble na wymiar nie tylko do kuchni

Meble na wymiar nie tylko do kuchni

O ile wykonywanie mebli kuchennych na wymiar to już właściwie norma, to szukając mebli do salonu czy pokojów sypialnych nie zawsze decydujemy się na meble na zamówienie. A przecież opcja wykonania mebli pokojowych na wymiar do naszych pomieszczeń pozwala na uzyskanie mebli nietypowych, takich, jak nie ma nikt inny. Może warto umówić się ze stolarzem, który nie tylko zrobi dla nas meble, ale także doradzi wybór kolorystyki i ładnych dodatków.

Meble kuchenne na zamówienie

Meble kuchenne wykonane przez stolarza zgodnie z naszymi wymaganiami, po obmierzeniu kuchni i wykonaniu projektu, są nie tylko estetyczne i odpowiadają naszym gustom. Są także bardziej trwałe i po prostu lepiej wykonane. Jeśli kupimy meble w sklepie, zwykle musimy je sami skręcić, podczas, gdy w przypadku szafek kuchennych na wymiar, ekipa przyjeżdża z dociętymi płytami i na miejscu wszystko przygotowuje na gotowo. Jeśli jeszcze trzeba coś dociąć albo poprawić, to też są od tego, by wszelkie takie problemy rozwiązać na miejscu. Wykonane przez firmę stolarską nowoczesne meble kuchenne, zwykle zrobione są z płyt MDF, laminowanych, dostępnych w wielu wzorach i kolorach. Na korpusy szafek chętnie wybierane są płyty z okleiną przypominającą naturalną barwę i usłojenie drewna. Dostępne są zarówno płyty w kolorach rodzimych gatunków, jak sosna, buk, dąb, czy jesion, ale można także skorzystać z bogatej oferty bardziej egzotycznych odmian drewna, takich jak teak, wenge czy bardzo popularny czerwony mahoń. Fronty mebli kuchennych czasem także wybierane są w kolorach drewna, a czasem w laminacie wzorowanym na innych materiałach i w bardzo różnych kolorach. Blaty do kuchni na wymiar przygotowane są często z twardszych odmian płyt wiórowych, po to, by wytrzymały większe obciążenia.

Meble łazienkowe na wymiar i inne meble

Innym pomieszczeniem, do którego dość często przygotowuje się meble na zamówienie jest łazienka, ponieważ zdarza się, że jest to pomieszczenie, do którego ciężko znaleźć coś typowego. Takie meble łazienkowe mogą przybierać ciekawe formy i być bardzo efektowne. Rafał Warzyński prowadzący firmę meblarską RiS często ma też zamówienia na zabudowy wnęk, szafy wnękowe i garderoby. Takie przestrzenie wymagają indywidualnego podejścia i dokładnego dopasowania mebli. Dobrze też zwrócić uwagę projektując meble do pokoju, czy szafy, by dopasować kolorystykę drzwi do szafy, do drzwi wewnętrznych prowadzących do pomieszczeń. Dysonanse kolorystyczne mogą tutaj wpłynąć bardzo niekorzystnie na odbiór mebla.

Opracowanie:
Maków, Skaryszewska 9e
tel. 508 348 923
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz