Materiał Partnera

Meble na wymiar czy z salonu meblowego?

Meble na wymiar czy z salonu meblowego?

Urządzanie mieszkania wiąże się z zakupem mebli. Możliwości są dwie – wybranie jednego z zestawu mebli prezentowanych w katalogu lub zamówienie poszczególnych sprzętów na wymiar. Aby wybrać najlepsze z rozwiązań, warto poznać zarówno zalety, jak i wady każdego z nich. Pod uwagę należy też wziąć swoje możliwości finansowe – meble na wymiar są sporo droższe niż gotowe komplety.

Meble na wymiar – wady i zalety

Aby zamówić meble na wymiar, konieczne jest znalezienie zakładu stolarskiego. Dobry zakład powinien zatrudniać specjalistów, a także zapewnić klientowi transport gotowych sprzętów. Równie ważny jest montaż mebli oraz udzielenie gwarancji i wskazówek dotyczących prawidłowego dbania o dostarczone sprzęty – w ten sposób klient ma pewność, że w razie kłopotów otrzyma pomoc. Niektóre firmy, jak choćby Kj Mebel S.C. Kinga Wójtowicz Jacek Nowak, dodatkowo proponują wyposażenie mebli np. w oświetlenie lub armaturę.

Meble na wymiar mają sporo zalet – poza tym, że wymiarami idealnie pasują do pomieszczenia, to jeszcze są funkcjonalne. Świetnie widać to na przykładzie mebli kuchennych – jeżeli są wykonane na wymiar, to pozwalają rozmieścić sprzęty AGD zgodnie z oczekiwaniami inwestora. Współcześnie na rynku jest dostępnych wiele programów, które pozwalają klientom zaprojektować meble do poszczególnych pomieszczeń. Wybrać można nie tylko materiał, lecz także wielkość szafek czy okucia.

Jeżeli chodzi o wady mebli na wymiar, to przede wszystkim wiążą się one z wysokimi kosztami – są one znacznie droższe niż zestawy, które znajdują się w katalogach. Dodatkowo klienci muszą uzbroić się w cierpliwość – wykonanie poszczególnych sprzętów najczęściej trwa od kilku do nawet kilkunastu tygodni.

Meble z katalogu – wady i zalety

Meble na wymiar to nie jedyna możliwość – osoby urządzające mieszkanie mogą zakupić gotowe sprzęty z jednego z salonów meblowych. Takie rozwiązanie również ma zalety: meble dostępne w katalogach są znacznie tańsze niż te robione na wymiar, klienci mają też szeroki wybór, a to dlatego, że salony co sezon proponują nowe kolekcje, a realizacja zlecenia trwa najwyżej kilka dni.

Jakie wady należy wymienić, gdy mowa o meblach z katalogu? Możliwości ich modyfikacji są bardzo ograniczone, a często nawet niemożliwe. Zdarza się, że inwestor musi wybierać między funkcjonalnością a wyglądem, bo trudno dopasować meble idealnie. Szczególnie trudne jest umeblowanie pomieszczeń nieustawnych.

Jeżeli remontujesz lub urządzasz zakupione mieszkanie, weź pod uwagę zalety i wady każdego z rozwiązań. Gdy zdecydujesz się na meble na wymiar, pamiętaj, aby  podpisać umowę z zakładem stolarskim, który zajmie się ich wykonaniem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz