Materiał Partnera

Meble na wymiar - czy warto je zakupić?

Meble na wymiar - czy warto je zakupić?

Planujesz urządzenie własnego mieszkania lub domu? W takiej sytuacji musisz koniecznie pomyśleć o odpowiednich meblach. Wiele osób skłania się ku gotowym rozwiązaniom, które znaleźć można w każdym sklepie z meblami. Meble na wymiar są jednak opcją, którą warto rozważyć. To przede wszystkim sposób na idealne dopasowanie mebli do własnych potrzeb. Czy warto je kupić?

Minusy gotowych mebli

Jak mówi nam ekspert firmy zajmującej się produkcją mebli na wymiar, Drewmax Bis, w sklepach nie brak gotowych, wysokiej jakości mebli. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, wydaje im się bowiem, że będzie tańsze i szybsze niż zakup mebli u stolarza. Ale czy tak w rzeczywistości jest? Nie! Gotowe meble, które kupić można w każdym sklepie z meblami, nie są wolne od wad. Do ich największych minusów należą:


  • Brak personalizacji - gotowe meble będą dokładnie takie, jak pokazane są w katalogu lub w salonie. Nie można dodać dodatkowych półek, zmienić drzwi na inne czy zdecydować się na zamontowanie drzwiczek otwierających się w drugą stronę. Z kolei meble na wymiar   to możliwość personalizacji zamówienia.
  • Ograniczona ilość kolorów i wzorów - czasami dostępne w sklepach meblarskich rozwiązania nie przypadają nam do gustu na tyle, aby zdecydować się na zakup. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak czekać na zmianę kolekcji, ale w każdym wypadku trzeba liczyć się z ograniczoną ilością dostępnych wzorów czy kolorów. Problematyczne może być także późniejsze dokupienie podobnych mebli, kiedy chcesz zmienić aranżację wnętrza.
  • Problemy z nietypowymi wymiarami - skosy, okna na środku ściany, czy nietypowe wymiary pomieszczenia  nie będą już dla Ciebie problemem, jeśli zdecydujesz się na meble na wymiar! Meble na zamówienie są idealnie dostosowane do Ciebie, stolarz przyjdzie do domu, aby wykonać wszystkie wymiary, dzięki temu możesz zmieścić je nawet tam, gdzie gotowe meble ze sklepu nie będą miały miejsca.
  • Gorsze materiały - meble gotowe, które możemy kupić w sklepie, są bardzo często wykonane z tańszych materiałów. Do ich produkcji wykorzystuje się płytę o grubości 16 mm o mniejszej gęstości, zamiast 18 mm, ich krawędzie są oklejone obrzeżem papierowym a nie PCV. Ponadto systemy i akcesoria stosowane w gotowych - tańszych meblach, są gorszej jakości. Wszystkie te zamienniki obniżają koszty produkcji, dlatego producenci gotowych szafek kuszą niskimi cenami. Pamiętajmy jednak, że za niską ceną najczęściej kryje się również niska jakość.

Meble na zamówienie - dopasowanie co do centymetra

Idealne dopasowanie, zarówno do miejsca, jak i do Twoich potrzeb, to bez wątpliwości największa zaleta mebli na zamówienie. Większość osób decyduje się na wykonanie kuchni na wymiar, ponieważ chcą cieszyć się maksymalnym komfortem w tym pomieszczeniu, ale meble indywidualnie robione można wykonać w każdym pomieszczeniu. Garderoba, która ma dokładnie tyle półek, ile potrzebujesz, czy szafki w łazience mieszczące się idealnie w małej wnęce - meble na wymiar to najlepszy wybór dla każdego, kto ceni sobie komfort, wygodę użytkowania i chce jak najlepiej wykorzystać dostępną w domu przestrzeń!

Opracowanie:
Jaroszyn 100
tel. 81 888 54 30
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz