Materiał Partnera

Meble kuchenne – na wymiar czy gotowe?

Meble kuchenne – na wymiar czy gotowe?

Urządzając swoje mieszkanie czy dom, z pewnością staniesz przed niejednym dylematem. O ile jednak nie do końca trafioną kanapę czy regał stosunkowo łatwo wymienić, o tyle na przykład meble kuchenne to zazwyczaj wybór na długie lata. Niezmiernie ważna jest więc ich jakość oraz odpowiednie, ergonomiczne rozmieszczenie. Czy w związku z tym warto pokusić się o meble na zamówienie, czy lepiej zdecydować się na gotowe szafki z salonu?

Meble na zamówienie do kuchni – czy warto?

Gotowe meble kuchenne są z reguły tańsze. Ekspozycje w salonach zwykle kuszą również atrakcyjnym wyglądem, funkcjonalnością i ciekawymi rozwiązaniami. Czy warto więc inwestować w meble na wymiar? Odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Niewątpliwym atutem mebli na zamówienie jest możliwość dokładnego dopasowania każdego ich aspektu do swoich potrzeb. Możesz wybrać materiał, rodzaj wykończenia oraz wszystko, co związane z wymiarami i rozmieszczeniem szafek, szuflad czy półek. To więc idealne rozwiązanie dla osób mających konkretne wyobrażenie o tym, jak powinna wyglądać ich kuchnia. Meble na wymiar można nawet samodzielnie zaprojektować, korzystając z pomocy doświadczonego wykonawcy. Są one też trwalsze i pozwalają na stosowanie wielu ciekawych, nietypowych rozwiązań, dopasowanych do indywidualnych potrzeb inwestora. Mieszkańcy Łodzi i okolic perfekcyjnie wykonane, oryginalne i stylowe meble mogą zamówić w firmie M&m System Mariusz Musiał.

Gotowe meble wydają się łatwiejszym i szybszym rozwiązaniem, które wymaga mniej planowania. Producenci coraz częściej proponują systemy modułowe, które można dowolnie komponować i układać niczym klocki. To z pewnością ciekawy i innowacyjny sposób na aranżację kuchni. Odpowiedni dobór elementów i ich dopasowanie do wymiarów oraz potrzeb wnętrza może jednak okazać się bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Aranżacja kuchni za pomocą gotowych mebli wbrew pozorom bywa więc trudniejsza.

Meble na wymiar do małej kuchni

Warto pamiętać, że meble na zamówienie zdecydowanie lepiej sprawdzą się we wszystkich nietypowych oraz niedużych wnętrzach. Dokładnie zaprojektowany układ szafek jest bowiem w stanie znacząco zwiększyć ergonomię i funkcjonalność nawet najmniej ustawnej przestrzeni. Typowe wymiary gotowych mebli z salonu tak naprawdę pasują do niewielu wnętrz i bardzo trudne może być skomponowanie atrakcyjnej i funkcjonalnej aranżacji przy ich pomocy. W małych kuchniach zdecydowanie nie sprawdzi się również najtańsza opcja, czyli gotowe zestawy szafek.

Czy meble na zamówienie są drogie?

Kwestia ceny to główny powód, dla którego większość osób skłania się ku gotowym meblom. Szafki na wymiar z pewnością są droższe, jednak ich ceny różnią się w zależności od wybranego materiału, wykończenia czy wyposażenia. Nie jest więc powiedziane, że idealnie skrojone do Twoich potrzeb meble będą dużo droższe od tych z salonu. Warto również wspomnieć, że w cenie rozwiązań na wymiar mieści się kompletny montaż. Gotowe szafki ze sklepu meblowego trzeba zaś zwykle samodzielnie skręcić i ustawić.

Co więc wybrać? Na gotowe szafki zdecyduj się, gdy:

  • masz kuchnię o prostych, typowych wymiarach lub dużo przestrzeni,
  • nie spędzasz w niej zbyt wiele czasu i nie gotujesz,
  • nie zależy Ci na długoletniej trwałości
  • planujesz w najbliższym czasie wyprowadzkę i chcesz zabrać meble kuchenne ze sobą.

Jeśli zaś:

  • masz małą lub nietypową kuchnię,
  • lubisz gotować i spędzasz w niej dużo czasu,
  • zależy Ci przede wszystkim na trwałości i jakości,
  • poszukujesz konkretnych rozwiązań,

warto zainwestować w meble na zamówienie. O dodatkowych kosztach prawdopodobnie i tak zapomnisz, gdy usiądziesz w nowej, pięknej, tylko Twojej kuchni.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz