Materiał Partnera

Meble idealne pod zabudowę

Meble idealne pod zabudowę

Meble na wiele sposobów wpływają na nasz komfort mieszkania czy pracy – pozwalają przechowywać różnego rodzaju sprzęty i rzeczy codziennego użytku, ułatwiają wykonywanie codziennych czynności, a przy tym w dużym stopniu wpływają na estetykę wnętrz. Dlatego kompletując umeblowanie do mieszkania nie należy kierować się wyłącznie chwilowy gustem – każda podjęta decyzja powinna mieć swoje uzasadnienie.

Najważniejszy jest projekt

Zanim zabierzemy się do meblowania domu czy mieszkania, powinniśmy mieć pewną przynajmniej ogólną wizję tego, jak powinno ono wyglądać ostatecznie. Bierzemy pod uwagę nie tylko same meble, ale już istniejące elementy wystroju, takie jak okna, drzwi, parapety, kolorystykę ścian i podłogi. Szczególnie istotne jest to w przypadku kuchni, którą w znacznej większości przypadków urządzana jest dziś przy pomocy mebli wykonanych na indywidualnie zamówienie. Meble takie są przygotowywane specjalnie pod wymiar konkretnej kuchni, dlatego kosztują dużo więcej niż „gotowce” dostępne w sklepach meblarskich i przy wymianie nie będziemy w stanie ich sprzedać. Zaplanowanie wnętrza jest wbrew pozorom trudnym zadaniem, wymaga wzięcia po uwagę licznych aspektów użytkowych mieszkania, takich jak dostępność do pomieszczenia i znajdujących się w nim sprzętów, dostęp do światła, ergonomia pracy, wykorzystanie dostępnej przestrzeni etc. Jeśli nie czujemy się na siłach, by samodzielnie zaplanować wygląd mieszkania, nie mamy w tym doświadczenia, obawiamy się nietrafnego wyboru, zawsze możemy skorzystać z usług doświadczonych projektantów wnętrz. Firma Kratex, specjalizująca się w tej dziedzinie oferuje swoim klientom wykonanie fachowych pomiarów wnętrz – zarówno mieszkalnych jak i biurowych – przygotowanie projektu, jego realizację i montaż mebli na miejscu.

Funkcjonalność mebli

Nawet najładniejsze meble mogą wkrótce stać się źródłem problemów, jeśli nie będą funkcjonalne. Problem ten będzie szczególnie uciążliwy w kuchni, w której powinniśmy móc poruszać się i wykonywać czynności z maksymalną sprawnością. Planując kuchnię powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na rozmieszczenie trzech urządzeń – kuchenki, zlewu i lodówki. Tworzą one razem tak zwany trójkąt roboczy, którego ramiona powinny posiadać długość w pewnych wyznaczonych granicach. Zbyt duże odległości między urządzeniami sprawiają, że zbyt dużo czasu i energii będziemy tracić na poruszanie się między nimi.

Surowce do produkcji mebli

Kolejnym ważnym aspektem przy tworzeniu mebli pod zabudowę jest dobór odpowiednich materiałów. W dzisiejszych czasach mamy pod tym względem znacznie większy wybór, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Poza tanimi laminatami w produkcji mebli używa się coraz częściej materiałów takich jak MDF, lite drewno, aluminium, szkło, beton, a nawet kamienie naturalne, na przykład granit. Każdy z nich posiada odmienne właściwości i znajduje zastosowanie w innych warunkach. Warto zapoznać się z ich charakterystyką, szczególnie, że za wyszukany materiał zapłacimy znacznie więcej, niż za pozostałe.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz