Materiał Partnera

Meble gotowe a meble na zamówienie – różnica w cenie?

Meble gotowe a meble na zamówienie – różnica w cenie?

Meble na wymiar kojarzą się wielu z nas z prestiżem, oryginalnością, wysoką jakością i –być może niesłusznie – równie wysoką ceną. Każda z tych cech ma pewne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Meble tworzone według indywidualnego projektu są zdecydowanie czymś unikatowym, bardzo osobistym i jednokrotnym, co nadaje im niezwykły, indywidualny charakter. Meble ze sklepu może natomiast kupić każdy, przez co możemy mieć pewność, że znajdują się w wielu polskich domach. Ich jakość pozostawia natomiast wiele do życzenia, czego nie można powiedzieć o meblach na wymiar. Jeśli zaś chodzi o cenę, koszty obu tych rozwiązań są wbrew pozorom porównywalne.

Meble meblom nierówne

Musimy mieć przede wszystkim świadomość, że zamówienie mebli na wymiar to nie wszystko – ważne, aby pochodziły one ze sprawdzonego źródła. Jednym z takich źródeł jest firma Stol‐Mar wyspecjalizowana w tworzeniu mebli na zamówienie. Jej filozofia jasno oddziela ją od sklepów meblowych oferujących swoim klientom gotowe meble, które zazwyczaj nie spełniają ich wymagań. W jej ofercie znajdziemy meble kuchenne, sklepowe czy do sypialni, a także szafy, garderoby i wiele innych.

Z czego wynika cena mebli na wymiar?

Kupując meble ze sklepu jesteśmy skazani na projekt przeznaczony dla szerokiego odbiorcy. Nie jest on w żaden sposób spersonalizowany, a jego oryginalność została sprowadzona do najwyższego wspólnego mianownika. Projektantom tego typu mebli chodzi przede wszystkim o to, by były one popularne, sprzedały się jak najlepiej i przemawiały do jak największej liczby osób. Korzystając z proponowanych przez nich rozwiązań jesteśmy skazani na kompromisy. Bardzo trudno jest bowiem znaleźć gotowy zestaw mebli ze sklepu, które spełnią wszystkie nasze wymagania, idealnie wpasowując się w nasze wyobrażenia. Problemu tego rodzaju nie mamy w przypadku mebli na zamówienie. Tutaj projekt omawiamy bezpośrednio z jego twórcą, bez konieczności ustalania kompromisów, weryfikowania swoich wymagań i wyobrażeń. Meble na zamówienie to rozwiązanie bezkompromisowe, a przy tym nie tak drogie, jak zwykło się uważać. Wbrew pozorom meble na zamówienie wcale nie kosztują więcej od takich zakupionych w sklepie meblowym. W przypadku tych ostatnich płacimy głównie za markę, pod którą są sprzedawane. Jest to gorzka prawda – ich jakość jest niestety dość niska, a ich producent liczy sobie dodatkowe sumy za logo, jakim je opatruje. W przypadku mebli na wymiar płacimy za jakość – lepsze materiały, lepsze rozwiązania, trwalszą stolarkę i idealnie dopasowany do naszych wymagań projekt.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz