Materiał Partnera

Mazury – powody, dla których warto wybrać się w to miejsce

Mazury – powody, dla których warto wybrać się w to miejsce

Czy wiesz, że coraz więcej osób docenia uroki polskich krajobrazów i decyduje się na spędzenie urlopu w kraju? W czołówce najczęściej odwiedzanych miejsc – tuż obok Zakopanego i nadmorskich miejscowości – znajdują się Mazury. Według danych statystycznych, co roku wyjeżdża tam około miliona osób. Przeczytaj, z jakich powodów turyści tak chętnie spędzają tam czas i dowiedz się, gdzie najlepiej wynająć pokój.

Na czym polega fenomen mazurskich miejscowości?

Warmia i Mazury to niezwykle interesujący kierunek zwiedzania, który jest odpowiedni zarówno dla osób aktywnych, jak i tych, poszukujących chwili wytchnienia od szybkiego tempa życia i codzienności. Region zachwyca bowiem ilością zieleni i malowniczymi jeziorami, które pozwalają osiągnąć maksymalny poziom relaksu i wyciszenia. Niemniej jednak, osoby głodne przygód, mogą wykorzystać te warunki i wybrać się w rejs żaglówką lub zdecydować na spływ kajakiem. Nie brakuje tu też atrakcji dla zwolenników historii – zwiedzić można ruiny zamku krzyżackiego czy też zobaczyć jak wygląda młyn wodny z samego początku XX wieku.

Kilkudniowa wyprawa czy wyjazd na jeden dzień?

Ilość atrakcji, znajdujących się na Mazurach jest tak duża, że jeden dzień, spędzony w tym miejscu nie tylko nie wystarczy, ale także jest nieopłacalne – w szczególności, gdy turyści pochodzą z zupełnie innego regionu Polski. Najbardziej rozsądną opcją jest więc dokładne zaplanowanie wyjazdu zdecydowanie wcześniej i zarezerwowanie wybranego miejsca noclegowego na kilka dni lub – nawet – tygodni. Warto zaznaczyć, że wiele osób chwali sobie miejscowość: Stare Kiejkuty, która położona jest na tzw. „Szlaku Tatarskim”. Oprócz Muzeum Mazurskiego i ruin zamku krzyżackiego z połowy XIV wieku, można tam zobaczyć wiele malowniczych krajobrazów, które są niespotykane w innych częściach naszego kraju.

Czym kierować się przy wyborze noclegu?

Wybór noclegu stanowi dla wielu osób duże wyzwanie. Pod uwagę są bowiem brane takie kryteria jak: cena noclegu, atrakcje w okolicy, poziom obsługi klienta, czystość czy też możliwość zjedzenia posiłku na miejscu. Warto jednak zaznaczyć, że coraz więcej turystów decyduje się na spędzenie czasu w gospodarstwie agroturystycznym. Rekomendowanym i bardzo często wybieranym miejscem jest Agroturystyka Wojtkowa Osada. Klienci chwalą pokoje i domki noclegowe za wysoki standard, komfort i dogodną lokalizację. Dodatkową atrakcję stanowi zwierzyniec (cieszą się nim w szczególności dzieci), pomost wędkarski czy też Jezioro Wałpusz, znajdujące się nieopodal domków.

Opracowanie:
Stare Kiejkuty 7 lok. 15
tel. 668 388 183
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz