Materiał Partnera

Mazury – idealne miejsce do wypoczynku

Mazury – idealne miejsce do wypoczynku

Niepowtarzalny klimat panujący o każdej porze roku na Mazurach jest doceniany przez turystów nie tylko z Polski. Spędzanie wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody, na terenach bogatych w lasy i jeziora jest świetną formą odpoczynku od miejskiego zgiełku i codziennego pośpiechu. Warto jednak wybrać na Mazurach takie miejsce, które zagwarantuje nie tylko bliskość natury, lecz także wysoki standard pobytu oraz zapewni wiele atrakcji. Jakich dokładnie?

Obcowanie z naturą

Jedną z najważniejszych zalet wypoczynku na Mazurach jest możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Położony niedaleko Mikołajek rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno jest świetnym miejscem do przeprowadzenia obserwacji ornitologicznych: jest on bowiem siedliskiem lęgowym prawie stu gatunków ptaków. Na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego można natomiast zobaczyć m.in. żubry, bizony amerykańskie, żurawie, wilki czy puchacze. Podczas pobytu na Mazurach warto jednak zadbać nie tylko o ciekawe atrakcje przyrodnicze, lecz także o odpowiednie miejsce noclegowe. Dogodna lokalizacja oraz wysoki standard w oferowanych pokojach to atuty domu gościnnego Tabu znajdującego się we wspomnianych już Mikołajkach. Niewątpliwą zaletą tej miejscowości jest też możliwość spędzania na jej terenie wolnego czasu nie tylko na lądzie, ale i na wodzie. Jeden z najnowocześniejszych portów Warmii i Mazur, czyli Wioska Żeglarska, to miejsce cumowania wielu jednostek pływających, tj. jachty czy żaglówki. Można się na nich wybrać w rejs po malowniczej okolicy – taka wodna wycieczka to z pewnością nie lada atrakcja dla całej rodziny.

Aktywny wypoczynek            

Kraina Tysiąca Jezior to również świetne miejsce do korzystania z aktywniejszych form spędzania czasu. Dobrym pomysłem jest zwiedzanie wyjątkowych mazurskich terenów za pomocą roweru. Nie musimy jednak zabierać ze sobą własnego dwukołowca. Dobrze przygotowane domy gościnne posiadają bowiem wypożyczalnie rowerów, w których asortymencie znajdują się modele przeznaczone zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i terenowej. Dołączane do wynajętego dwukołowca opisy najbardziej malowniczych mazurskich tras rowerowych pozwolą na połączenie zwiedzania z aktywnością fizyczną. Dla turystów, którzy wolą się poruszać bez użycia jednośladu, wytyczono na Mazurach wiele pieszych szlaków. Dzięki nim można poznać ten region Polski, przemierzając go na własnych nogach. W okolicy organizowane są też spływy kajakowe stanowiące kolejną już formę aktywnego wypoczynku. Mazury to więc tereny przede wszystkim niezwykle urokliwe i malownicze, na których można wypoczywać zarówno leniwie, jak i aktywnie. Przy planowaniu wypoczynku w Krainie Tysiąca Jezior warto – poza atrakcjami – zadbać także o zakwaterowanie w komfortowym domu gościnnym. Dzięki temu wolny czas spędzony na Mazurach będzie jeszcze przyjemniejszy.

Opracowanie:
Mikołajki, Mrągowska 13
tel. 87 421 62 80
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz