Materiał Partnera

Materiały pochodzenia naturalnego w wykończeniu domu

Materiały pochodzenia naturalnego w wykończeniu domu

Kamień, drewno, glina i ceramika znane są od wieków, ale nadal pozostają niezastąpione. Choć materiały sztuczne stanowią tańszą, a zarazem popularną alternatywę, te materiały wciąż górują nad nimi jakością. Są trwalsze i wytrzymalsze, dlatego w dłuższej perspektywie czasu to one są wyborem bardziej opłacalnym. Zastanówmy się, w jakich elementach domu będą lepszym rozwiązaniem.

Ściany i podłogi

Prawda jest taka, że kamień i drewno to materiały, które mają wiele zastosowań. Równie dobrze sprawdzą się jako pokrycie podłogi, co ścian.

Aby mieć pewność, że wszystkie wykończenia wnętrz zostaną przeprowadzone zgodnie z naszymi planami i wyobrażeniami, powinniśmy zlecić to doświadczonej firmie, takiej jak Perfektor.

Drewno na ścianie od razu sprawi, że wnętrze będzie ciepłe i przytulne, podnoszą też walory estetyczne pomieszczenia – dzięki bieleniu uzyskamy wnętrze w stylu skandynawskim, a jeśli jesteśmy gotowi zaryzykować, możemy pomalować drewno na nienaturalne mu kolory, co na pewno stworzy niepowtarzalny efekt. Eksperymenty z kilkoma barwami da nam też łączenie kilku gatunków drewna. Pamiętajmy jednak, by pamiętać o umiarze – zastosowanie drewna na każdej możliwej powierzchni, zamiast optycznie powiększyć wnętrze, jedynie je przytłoczy.

Drewniane panele podłogowe to najpopularniejsze rozwiązanie. Nie trzeba wiec przekonywać o jego zaletach. Tutaj jednak trzeba dobrze zaplanować jakiej grubości panele powinniśmy położyć.

Układanie kamienia dekoracyjnego na ścianach pozwoli odmienić wnętrze w dużym stopniu. W zależności od wybranego wzoru i materiału możemy nadać naszemu mieszkaniu prestiżu, ale też minimalistycznego, nowoczesnego charakteru.

Sprawdzi się też on doskonale jako pokrycie podłogi tarasu lub balkonu, gdzie możemy łatwo dopasować go do aranżacji ogrodu.

Z gliny i ceramiki

Różnorodność dostępnych płytek z glazury oraz terakoty może przyprawić o zawrót głowy. Te materiały sprawdzą się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza – głównie w łazience i kuchni. Terakota ma gładką powierzchnię, co czyni ją łatwą do utrzymania w czystości.

Oba te materiały mają wiele rozmiarów, kolorów i wzorów, co sprawia, że bardzo łatwo możemy dopasować je do konkretnego stylu – na przykład kuchni retro lub stylu industrialnego. Glazura może także być wykorzystana nie tylko jako pokrycie ścian i podłóg, ale też zabudowa wanny lub innych elementów, które chcemy ukryć.

Innym zastosowaniem ceramiki będą dachówki, które chociaż kosztowne nadal pozostają poryciem dachowym o najwyższej wytrzymałości i szczelności.

Opracowanie:
Tychy, Fredry 6
tel. 696 094 278
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz