Materiał Partnera

Materiały budowlane, pasze, zboża i inne – jak przewozić materiały sypkie

Materiały budowlane, pasze, zboża i inne – jak przewozić materiały sypkie

Przewożenie szeroko rozumianych materiałów sypkich to duże wyzwanie. Właściwe zabezpieczenie takiego ładunku wymaga nie tylko doświadczenia, ale przede wszystkim odpowiedniego, nowoczesnego pojazdu. Jeśli potrzebujemy firmy, która przewiezie dla nas materiały sypkie – piasek, żwir, a może zboże? – najpierw upewnijmy się, czy używany przez nią sprzęt spełnia wszystkie normy. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Szukaj specjalistów

Przewożenie materiałów sypkich to zadanie, które od firmy transportowej wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie każde przedsiębiorstwo transportowe realizuje usługi przewożenia tego rodzaju materiałów, zwłaszcza luzem. Materiały sypkie stosunkowo łatwo mogą się zanieczyścić podczas transportu. Jeśli firma nie posiada w swoim taborze specjalnie przystosowanych do świadczenia tego rodzaju usług pojazdów, piasek lub żwir mogą też bardzo mocno zanieczyścić wnętrze przyczepy, w taki sposób, że zabrudzenia będzie bardzo trudno usunąć. Dlatego mając do przewiezienia towar tego typu, nie zgłaszajmy się do pierwszej z brzegu firmy transportowej. Zamiast tego poszukajmy specjalistów w tej konkretnej dziedzinie transportu. 

Od bardzo wielu lat nasza firma zajmuje się transportem materiałów sypkich, zarówno luzem, jak i w silonaczepach. Wykonujemy przewozy kabotażowe na terenie całej UE. W trosce o dobro naszych klientów usługi kabotażowe naszej firmy są objęte ubezpieczeniem. Warto też podkreślić, że dysponujemy nowoczesną flotą pojazdów spełniających międzynarodowe normy, dotyczące między innymi emisji spalin – mówi właściciel firmy Cometto sp.j. Transport, handel materiałami budowlanym.

Specjalizująca się w tego rodzaju usługach firma posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, gwarantujące bezpieczny transport materiałów sypkich.

Ważne zasady

Niezależnie od tego, czy potrzebna jest nam firma transportowa do przewiezienia materiałów budowlanych, zboża czy jeszcze innych materiałów sypkich, zawsze upewnijmy się, czy dysponuje ona nowoczesnymi samochodami. Transport drogowy materiałów sypkich często wymaga też zastosowania specjalnych silosów służących do przewozu takich ładunków. Bardzo ważne jest, by ładunek został umieszczony w szczelnej skrzyni ładunkowej, która dodatkowo zostanie zabezpieczona zasłonami, dzięki którym materiał nie będzie się rozsypywać podczas jazdy. Istotnie jest też, by materiał był zabezpieczony plandeką – to uchroni go przed zniszczeniem, do którego może dojść między innymi ze względu na zjawiska atmosferyczne – na przykład deszcz lub wiatr.

Opracowanie:
Wolice 20 lok. 2
tel. 52 383 29 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz