Materac dla dziecka

Materac dla dziecka

W sklepach znajdziemy szeroki wybór materaców. Poszukując produktu z myślą o dziecku, musisz zwrócić uwagę na kilka parametrów. Jakich?

Bogaty asortyment materaców

Wypoczynek, a dokładniej jego jakość, ma znaczenie dla naszego samopoczucia. Gdy wybierasz materac dla siebie, możesz określić swoje wymagania i zapoznać się z asortymentem dostępnym w sklepach. W przypadku materaca dla dziecka sytuacja komplikuje się. Po pierwsze dziecko nie będzie w stanie powiedzieć, czy wybrany produkt nie jest za miękki lub za twardy, po drugie trzeba pamiętać, że materac trzeba dość często wymieniać.

Jaki materac, czyli szeroka oferta producentów

Aby odpowiedzieć na pytanie, jaki materac wybrać, konieczne jest zapoznanie się z asortymentem sklepów. Ten jest naprawdę szeroki – w sklepach znajdziesz m.in., takie materace jak:

  • Materace sprężynowe (bonelowe) – kuszą niską ceną, a ich główną wadą jest mała elastyczność, w efekcie czego materac nie dopasowuje się do kształtu ciała;
  • Materace kieszeniowe – to również materace sprężynowe. Są one droższe niż bonelowe, bo sprężyny zostały tak ułożone, aby produkt miał dobrą elastyczność;
  • Materace lateksowe – ich zaletą jest elastyczność – świetnie dopasowują się do ciała, ale minusem jest kiepska wentylacja;
  • Materace termoelastyczne – materace dopasowują się do ciała użytkownika, zapewniając tym samym dobry odpoczynek. Nie są to jednak tanie materace.

Mając podstawowe informacje na temat produktów dostępnych w sklepach, można wybrać się na zakupy w poszukiwaniu idealnego materaca dla dziecka.

Jaki materac dla noworodka?

Przyszli rodzice często korzystają z pomocy swoich znajomych mających już dzieci. Pożyczanie ubranek czy zabawek jest uzasadnione z ekonomicznego punktu widzenia, jednak nie warto oszczędzać w niektórych przypadkach, w tym właśnie na zakupie materaca dla dziecka. Jaki więc wybrać materac do łóżeczka? Przede wszystkim nowy. Jak widać z powyższego zestawienia, większość materaców dopasowuje się do ciała użytkownika. W efekcie korzystanie z używanego wcale nie jest komfortowe. A przecież w pierwszych miesiącach życia spokojny sen jest niezbędny do prawidłowego rozwoju.

Zastanawiasz się, który materac – piankowy czy sprężynowy – będzie lepszy? Specjaliści uważają, że materac, na którym będzie odpoczywać noworodek nie może być ani za miękki, ani za twardy. Wybierać powinieneś przy tym wśród tych elastycznych, dopasowujących się do kształtu ciała. Dodatkowo zwróć uwagę na to, czy produkt, który oglądasz, jest hipoalergiczny, a producent zadbał o system kanalików gwarantujący jego dobrą wentylację.

Jaki materac dla dziecka?

Wybierając materac dla dziecka, które korzysta już z łóżka, warto zwrócić uwagę na strefy twardości materaca (większość produktów posiada siedem stref twardości). Pamiętaj też, że wszystkie dostępne w sklepach produkty są oferowane w pokrowcach. Pokrowce na materace są wykonywane z różnych materiałów, np. bawełny, jedwabiu czy materiałów sztucznych. Przykładowo bawełna dobrze odprowadza wilgoć, jedwab ma dobre właściwości termoregulacyjne, zaś bambus to materiał hipoalergiczny. Aby zatem dobrze wybrać, koniecznie trzeba sprecyzować potrzeby dziecka. Jeżeli jest ono alergikiem, to materac musi być elastyczny, a pokrowiec powinien być wykonany z materiału hipoalergicznego.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz