Materiał Partnera

Maszyny do robót ziemnych

Maszyny do robót ziemnych

Wszelkie roboty ziemne, takie jak na przykład roboty drogowe czy wykonywanie wykopów, wiążą się z użyciem profesjonalnego oraz specjalistycznego sprzętu.Sprzęt ten zazwyczaj jest przystosowany do ciężkich prac, w związku z czym są same w sobie dość potężne oraz masywne. Dzięki temu są w stanie sprostać nawet najcięższym warunkom oraz pracom. W naszym artykule przedstawimy Państwu podstawowe maszyny budowlane, przystosowane do wykonywania wszelkich robót ziemnych.

Koparki

Są to podstawowe pojazdy przystosowane do wszelkich robót ziemnych. Maszyny te służą do odspajania urobku od gruntu i usuwania urobku na środki transportowe lub na zwał. Koparki mogą być wykorzystywane również jako urządzenia transportowe do nabierania i przenoszenia materiałów sypkich, takich jak na przykład piasek czy żwir. Obecnie możemy je spotkać przy pracach budowlanych, robotach górniczych oraz także w transporcie. Ich odłamem są koparko-ładowarki, które używane są na miejscach budowy, które nie wymagają użycia dużych i masywnych koparek.

Ładowarki

Są to wszelkie maszyny, służące do załadunku oraz transportu urobku (warstwy ziemnej, nad którą pracuje maszyna) na bliskich odległościach. Ładowarki znajdują zastosowanie również przy przewozie materiałów budowlanych, przy pracach przeładunkowych oraz podczas odspajania niezbyt twardych gruntów. Ze względu na podwozie, wyróżniamy ładowarki kołowe i ładowarki gąsienicowe,  sprawdzają się w szczególnie trudnym terenie. Nowoczesne ładowarki konkurują na rynku mocą silnika, ładownością, zwinnością oraz ergonomią pracy operatora ładowarki.

Spycharki

Spycharki są pojazdami przeznaczonymi do odspajania gruntu, wykonywania wykopów, profilowania oraz kształtowania podłoża, a także do transportu materiału sypkiego (urobku) na bliskich odległościach. Wykorzystywane są w różnych sektorach budownictwa, górnictwa skalnego i odkrywkowego, energetyce, na składowiskach odpadów, do hałdowania węgla, w terminalach przeładunkowych i portach.

Równiarki

Są to maszyny wykorzystywane przy pracach związanych z kształtowaniem gruntu pod nawierzchnię dla wszelkich dróg, lotnisk, podjazdów oraz do wyrównywania nasypów i różnych powierzchni. 

Planując przeprowadzenie wszelkich prac związanych z wykonaniem robót ziemnych, które wymagają wykorzystania profesjonalnych maszyn budowlanych, polecamy skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się tego typu pracami, takiej jak firma Kerim Roboty ziemne, która w swojej ofercie posiada właśnie wykonywanie robót ziemnych.

Opracowanie:
Wola Czarnyska 19
tel. 43 677 34 80
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz