Materiał Partnera

Masz cechy przywódcze? Warto wybrać odpowiedni kierunek! (Zarządzanie imprezami i obiektami sportowymi)

Masz cechy przywódcze? Warto wybrać odpowiedni kierunek! (Zarządzanie imprezami i obiektami sportowymi)

Podjęcie decyzji o tym, co zrobić ze swoim życiem po liceum i zdanej maturze, czasem bywa naprawdę trudne. Zdarza się bowiem, że nie wiemy tak naprawdę, jaki zawód chcemy wykonywać - wszystkie kierunki oferowane przez znane nam uczelnie wyższe najzwyczajniej w świecie nas nie interesują.

 
Czujemy presję otoczenia, rodzice codziennie pytają, czy już się na coś zdecydowaliśmy, a my nadal nie wiemy, co zrobić. Próbujemy przeczesać internet w poszukiwaniu uczelni, która by nas czymś zainteresowała, jednak nic z tego nie wychodzi. Jeśli faktycznie znajdujemy się w takiej sytuacji, może ten tekst pomoże nam się zdecydować. Na ratunek przychodzi bowiem Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Myślimy sobie teraz pewnie, że to kolejna nieciekawa uczelnia, jednak nic bardziej mylnego. Jest to bowiem szkoła, która ma do zaoferowania swoim studentom coś więcej niż lwia część placówek tego typu. Zresztą tego powinniśmy się już domyślić chociażby po jej nazwie - tutaj obok hotelarstwa nie stoi bowiem turystyka, a gastronomia.

Szereg oferowanych specjalności

Wspomniana wyżej uczelnia ma do zaoferowania swoim przyszłym studentom studia zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia (dzienne oraz zaoczne) na kierunku Turystyka i rekreacja. W ramach tego kierunku istnieją trzy specjalności: Hotelarstwo i Gastronomia, Obsługa Ruchu Turystycznego oraz Zarządzanie i Marketing w hotelarstwie, gastronomii, turystyce i rekreacji. Dodatkowo, na tym samym kierunku, uczelnia oferuje również jednoroczne niestacjonarne studia podyplomowe na specjalnościach takich jak: Dietetyka i planowanie żywienia, Animator i Manager kultury, Zarządzanie nowoczesnym obiektem hotelowym, Nowoczesne zarządzanie w gastronomii, Organizacja SPA i Wellness w hotelarstwie, Aranżacja wnętrz obiektów hotelowych i projektowanie zakładów gastronomicznych, Organizacja i zarządzanie obiektami oświatowymi oraz Zarządzanie imprezami i obiektami sportowymi.

Kierunek dopasowany do cech charakteru?

Jeśli charakteryzujemy się cechami przywódczymi, lubimy pracować z ludźmi, podczas wyjścia na miasto nasi znajomi to właśnie nas traktują jako organizatora całej zabawy, a do tego znamy się na sporcie (lub zwyczajnie interesujemy się nim czy lubimy go uprawiać) możliwe, że ta ostatnia specjalność jest stworzona właśnie dla nas! W ramach Zarządzania imprezami i obiektami sportowymi, słuchacze otrzymają wiedzę między innymi z zakresu nowoczesnych metod i technik zarządzania imprezami i obiektami sportowymi, nabędą umiejętności praktycznego organizowania i prowadzenia imprez tego typu oraz poznają tajniki uatrakcyjniania imprez sportowych. W programie studiów, trwających dwa semestry, znajduje się chociażby system organizacji imprez sportowych w Polsce i na świecie, zagadnienia prawne związane z tego typu działalnością gospodarczą czy współpraca z samorządami w organizacji imprez sportowych.


Widzimy zatem, iż na wyżej opisanej specjalności WSHiG w Poznaniu zajmuje się przygotowaniem studentów do kompleksowej organizacji imprez sportowych oraz zarządzania obiektami sportowymi. Dzięki praktykom studenci mają również możliwość utrwalenia wiedzy zdobytej na ćwiczeniach oraz wykładach. Jeśli więc czujemy się prawdziwym przywódcą grupy, a do tego potrafimy zorganizować czas nie tylko swój, ale również swoich bliskich czy znajomych, ten kierunek może okazać się spełnieniem naszych marzeń.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz