Materiał Partnera

Maski i półmaski w ofercie Endeco

Maski i półmaski w ofercie Endeco

Wybierając artykuły BHP, z jakich korzystać będą pracownicy w zakładzie przemysłowym czy innym miejscy wymagającym specjalistycznych środków ochrony, pracodawcy zawsze powinni sięgać po jakość. Oznacza to zakup produktów spełniających wymagania zawarte w przepisach prawnych i posiadający właściwe oznaczenia. Pamiętać też należy o dobrze rodzaju sprzętu BHP do charakteru pracy.

Znaczenie BHP w firmie

Polscy przedsiębiorcy są coraz bardziej świadomi wagi, jaką ma zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy oraz stworzenie procedur minimalizujących ryzyko wypadków lub pozwalających na szybką reakcję w razie ich nastąpienia. Więcej uwagi przywiązują jakości artykułów BHP, które mają obowiązek przekazać swoim pracownikom.

Zasady BHP są przy tym nie tylko ważne dla zdrowia osób zatrudnionych w firmie. Ich przestrzeganie pozwala często usprawnić przebieg prowadzonych działań, a także podnieść ich jakość. Mniejsze są też koszty eksploatacji specjalistycznych urządzeń wykorzystywanych w zakładzie – użytkowane poprawnie rzadziej ulegają awariom i lepiej pracują.

Wychodząc naprzód rosnącym potrzebom klientów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, firma Endeco oferuje szeroki wybór produktów do ochrony dróg oddechowych podczas pracy w trudnych warunkach, a wśród nich maski i półmaski ochronne. Dlaczego warto sięgać po te artykuły? Przede wszystkim ze względu na ich jakość, którą potwierdza zgodność z europejskimi normami – w przypadku masek i półmasek są to regulacje EN-140 oraz EN-136.

Maski i półmaski ochronne

W wielu zakładach przemysłowych pracownicy muszą wykonywać swoje obowiązki narażeni na wpływ niebezpiecznych substancji. W sytuacji, gdy zanieczyszczone jest również powietrze, specjalistyczna odzież ochronna to za mało – potrzebne są odpowiednie maski, które uniemożliwiają tym zanieczyszczeniom przedostanie się do naszych dróg oddechowych.

Wśród sprzętu BHP produkowanego przez Endeco znaleźć możemy maski pełnotwarzowe, półmaski oraz półmaski filtrujące. Wszystkie one mają swoje zastosowanie. Półmaska MP-12/5 GAZ wyposażona w łączniki poduszkowe do mocowania pochłaniaczy wykorzystywana jest do ochrony układu oddechowego przed oparami, gazami oraz płynami. Takie samo użycie przewidziane jest dla półmaski MP-21/1 wyposażonej w łącznik gwintowy DIN RD 40x1/7” dostosowany do mocowania pochłaniaczy drugiej klasy z takim samym gwintem lub do podłączenia zewnętrznego urządzenia powietrza oddechowego.

Cechą charakterystyczną pełnych masek jest szerokie pole widzenia. Produkty Endeco – maski pełnotwarzowe Sfera i Selecta – przeznaczone są do używania we współpracy z filtrami kurzu oraz gazu. Model Sfera może być ponadto połączony z zewnętrznym filtrem sprężonego powietrza.

Półmaski filtrujące Endeco dostępne są w wariancie z zaworem wydechowym i bez niego. W zależności od środowiska, w jakim będą używane, do ich wyrobu stosowane są inne materiały. Szczególnym ich rodzajem są popularne w dużych miastach higieniczne półmaski antysmogowe z węglem aktywnym.

Opracowanie:
Katowice, al. W. Korfantego 76
tel. 32 251 73 22
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz