Artykuł sponsorowany

Masaże relaksacyjne, lecznicze oraz masaże terapeutyczne z elementami osteopatii, jako element rehabilitacji

Masaże relaksacyjne, lecznicze oraz masaże terapeutyczne z elementami osteopatii, jako element rehabilitacji

Masaże są ważnym elementem rehabilitacji. Nie tylko odprężają i rozluźniają mięśnie, ale również mobilizują je do regeneracji i wzmocnienia. Dużymi właściwościami rehabilitacyjnymi charakteryzują się zwłaszcza masaże, do których zostają wdrożone elementy osteopatii. Oprócz tradycyjnych właściwości uzdrawiających wspomagają one leczenie nawet znacznych patologii układu ruchu.

Na czym polega osteopatia?

Osteopatia niemal całkowicie wyklucza dzielenie pacjenta na poszczególne części ciała. Fizjoterapeuta, który poszerza swoją wiedzę o tematykę osteopatii, skupia się na organizmie jako całości. Jak wiadomo, często objawy jednej choroby są widoczne w innym miejscu, niż występuje główny problem. Przykładem może być np. ból i kłucie w okolicy klatki piersiowej przy postępującej skoliozie kręgosłupa. Dzięki masażom z elementami osteopatii pacjent jest w stanie poczuć wyraźną różnicę i ulgę w takich dolegliwością, jak np. dyskopatie, ból i znaczne napięcie mięśni, czy zmiany reumatyczne.

Przeciwwskazania do masażu

Tak, jak w przypadku każdego zabiegu, nie zawsze jest możliwe wykonanie masażu. Aby uniknąć niespodziewanej odmowy ze strony terapeuty, należy poinformować go w przypadku, kiedy:

  • masz wysoką gorączkę (powyżej  38˚C)
  • walczysz z ostrymi stanami zapalnymi
  • chorujesz na jakąkolwiek chorobę, mająca wpływ na układ ruchu oraz stan skóry
  • jesteś w ciąży
  • masz jakiekolwiek inne, niepokojące objawy chorobowe

Masaże relaksacyjne dla każdego

Nie trzeba mieć skierowania do fizjoterapeuty, aby móc skorzystać ze zdrowotnych właściwości masażu. Wiele z metod masowania można stosować czysto profilaktycznie, w celu rozluźnienia mięśni oraz odprężenia organizmu. Szczególnie polecane są ostatnimi laty masaże twarzy, szyi i dekoltu, które zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się, za które w znacznym stopniu odpowiada migracja osłabionych mięśni twarzy.

O czym należy pamiętać?

Zarówno masażami relaksacyjnymi, profilaktycznymi, jak i leczniczymi, a zwłaszcza osteopatią powinien zawsze zajmować się wykwalifikowany lekarz lub fizjoterapeuta. Dlatego, aby uniknąć oszustów, warto udać się do renomowanego gabinetu rehabilitacyjnego, np. BEFIMED. Pierwsza wizyta w gabinecie masażu i rehabilitacji zawsze powinna zacząć się od wstępnej rozmowy, na której pacjent może przedstawić swoje wyniki badań (np. zalecenia ortopedy, zdjęcie rentgenowskie itd.) lub niepokojące objawy w obrębie układu ruchu.

Oceń artykuł (6)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz