Artykuł sponsorowany

Masaż tajski - na czym polega?

Masaż tajski - na czym polega?

Wybierając z szerokiego katalogu różnych typów masażu, zdecydujmy się na masaż tajski. Jest to doskonałe rozwiązanie na poprawę nastroju, zmniejszenie napięcia mięśniowego i zredukowanie skutków stresu. Ważne, by był wykonywany przez wykwalifikowanego masażystę, najlepiej z doświadczeniem w fizjoterapii. Na czym polega ten orientalny zabieg, dla kogo będzie najlepszy i jak się do niego przygotować?

Ulubiony masaż rodziny królewskiej

Techniki masażu tajskiego został opracowane 2500 lat temu. Antyczni masażyści, którzy zamieszkiwali tereny obecnej Tajlandii byli odpowiedzialni za rozluźnienie napięcia mięśniowego i zrelaksowanie panujących ówcześnie członków rodziny królewskiej. Wskazówki, jak to robić, były podobno wyryte na tablicach w Bangkoku.

Dziś masaż tajski jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych masaży orientalnych na świecie. Może być wykonywany na plecach, stopach, ramionach czy głowie. Łączy w sobie elementy jogi pasywnej i akupresury. Może być też wykonywany za pomocą olejków roślinnych, np. lawendowego czy jaśminowego, dzięki czemu sesja masażu tajskiego poprawia dodatkowo nastrój metodami znanymi z aromaterapii. Ta odmiana masażu niemal nie zawiera elementów rozciągających

Jeśli chcemy skorzystać z dobroczynnych właściwości masażu tajskiego, zwróćmy się do wykwalifikowanego masażysty-fizjoterapeuty, takiego jak Jolanta Le Van z "Mobile Massage". Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu pomoże nam ona odczuć wszystkie zalety związane z tą orientalną techniką akupresury. Dodatkowo w lubelskim "Mobile Massage" możemy zamówić zabieg, który zostanie wykonany w naszym domu.

Masaż tajski dla zestresowanych

Do głównych zalet masażu tajskiego należy redukcja napięcia mięśni i stawów. Zabieg zwiększa ich elastyczność i wzmacnia je, co poprawia ogólny dobrostan całego ciała. Stres, bezsenność czy zmęczenie psychiczne mogą zostać dzięki masażowi tajskiemu zmniejszone, a nawet – przy regularnym stosowaniu zabiegów – wyeliminowane z naszego życia.

Masaż tajski poprawia przemianę materii dzięki pobudzeniu krążenia. Dodatkowo pomaga oczyścić organizm z toksyn i nadmiaru limfy.

Do przeciwskazań w stosowaniu masażu tajskiego należą ciąża, złamania, wady serca czy niektóre choroby nowotworowe. Nie trzeba go jednak w tych przypadkach wykluczać zupełnie. Można skupić się tylko na wybranych partiach ciała, np. na stopach czy dłoniach lub głowie, aby zminimalizować negatywne skutki stresu, bez wpływu na ogólny dobrostan fizyczny.

Przygotowanie do masażu tajskiego

Masaż tajski nie wymaga specjalistycznego przygotowania. Warto jednak zadbać o szczegóły dnia codziennego, gdy mamy umówiony termin zabiegu, aby w pełni skorzystać z pozytywnych właściwości masażu tajskiego. Na godzinę przed nim nie spożywajmy posiłku. Unikajmy picia kawy czy alkoholu, za to zadbajmy o odpowiednie nawodnienie. Przed wejściem do gabinetu wyłączmy telefon komórkowy i spróbujmy zdystansować się od wszystkich negatywnych myśli, a także obowiązków, które jeszcze tego dnia na nas czekają, aby w pełni się zrelaksować.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz