Artykuł sponsorowany

Masaż gorącymi kamieniami – przyjemne z pożytecznym

Masaż gorącymi kamieniami – przyjemne z pożytecznym

Masz dość ponurej pogody za oknem? Ciągle Ci zimno, mimo że kaloryfery ustawione są na maksymalną wydajność? A może czujesz się przemęczony i zestresowany obecną sytuacją na świecie? Zapisz się na masaż gorącymi kamieniami. Chwila relaksu poprawi Twoje samopoczucie, ukoi zmysły i wzmocni ciało. Jakie są zalety tego popularnego zabiegu?

Masaż gorącymi kamieniami – na czym polega?

Masaż gorącymi kamieniami uznawany jest za jedną z najstarszych sztuk medycznych. Łączy w sobie elementy terapii ciepłem i zapachem, co daje niesamowicie relaksujący rezultat. Do masażu używa się kamieni marmurowych lub bazaltowych. Te drugie są zdecydowanie bardziej powszechne, ponieważ doskonale przewodzą ciepło. Bazaltowe kamienie podgrzewa się do temperatury 50 stopni Celsjusza, a następnie układa się je na naoliwionym ciele pacjenta.

Kamienie mają różną wielkość, a ich rozmieszczenie nie jest przypadkowe. Odpowiada bowiem punktom energetycznym na ciele człowieka. Osoba wykonująca masaż przesuwa kamienie po skórze pacjenta zgodnie z techniką masażu limfatycznego lub relaksacyjnego. Cały zabieg trwa od 60 do 90 minut. Towarzyszy mu niezwykle intymna atmosfera, którą tworzą płonące świece i delikatna muzyka.

Jak działa masaż gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami ma wiele zalet. Jak informuje specjalista z gabinetu „Fabryka Relaksu” – zabieg ten uspokaja układ nerwowy oraz łagodzi bóle mięśni i stawów. Pozwala pacjentowi rozluźnić się i wyciszyć. Podczas masażu krew zaczyna szybciej krążyć w naczyniach, co przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu oraz usprawnia procesy metaboliczne. Regularnie wykonywany zabieg sprzyja likwidacji cellulitu oraz poprawia stan skóry – staje się ona bardziej jędrna, elastyczna i lepiej odżywiona.

Masaż gorącymi kamieniami zalecany jest w walce z bezsennością i w stanach depresyjnych. Pomaga łagodzić stres, z którym boryka się każdy z nas. Jakie są przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu? Możemy zaliczyć do nich:

  • nadciśnienie tętnicze,
  • nowotwory,
  • żylaki,
  • choroby serca,
  • choroby skóry,
  • ostry stan zapalny toczący się w organizmie.

W praktyce jednak liczba pacjentów, którzy nie kwalifikują się do tego rodzaju masażu, nie jest duża.

Gdzie wykonać masaż gorącymi kamieniami?

Tego typu usługi znajdziemy w ośrodkach SPA oraz w wybranych salonach masażu. Zanim wybierzemy się do konkretnego specjalisty, sprawdźmy, jak jego pracę oceniają inni klienci. Ważne są nie tylko kompetencje i doświadczenie masażysty, ale też jego osobowość. Znacznie przyjemniej oddać się w ręce kogoś, kto wita nas uśmiechem i emanuje dobrą energią. Zwróćmy też uwagę na wygląd salonu – powinien być czysty, spełniać wymogi sanitarno-epidemiologiczne i zapewniać nam intymność.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz