Artykuł sponsorowany

Marzysz o nowoczesnym i tanim ogrzewaniu – zainwestuj w pompy cieplne

Marzysz o nowoczesnym i tanim ogrzewaniu – zainwestuj w pompy cieplne

Pompa ciepła to niskotemperaturowe urządzenie grzewcze wykorzystujące energię cieplną, której ogromne ilości znajdują się w naturalnych pokładach ziemi, powietrza i wody. Jego zasada działania oparta jest na typowych przemianach fizycznych, które zachodzą w urządzeniu: parowaniu, sprężaniu skraplaniu oraz rozprężaniu. Pompa ciepła to urządzenie, które ma zapewnić niskie koszty ogrzewania. Pompy odbierają ciepło z otoczenia – gruntu, wody lub powietrza – i dostarczają je do instalacji c.o. i c.w.u., ogrzewając wodę, ewentualnie do instalacji wentylacyjnej, ogrzewając powietrze nawiewane do pomieszczeń. Dla użytkowników najważniejszą zaletą pomp są niskie koszty eksploatacji – wydamy więcej na inwestycję, ale oszczędzimy na wydatkach za ogrzewanie.

Co oferują firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją pomp cieplnych?

Pompy ciepła takich firm jak A-Pic Design to wynik połączenia polskiej myśli technicznej z podzespołami renomowanych firm branży chłodniczej. Dzięki własnej jednostce badawczo - rozwojowej oraz doświadczeniu zdobywanemu od wielu lat nieustannie podnoszą standard swoich usług. Efektem stałego doskonalenia procesu produkcji i wdrażania nowych rozwiązań technologicznych jest wysoka jakość urządzeń przy jednocześnie konkurencyjnych cenach. Ofertę kierują zarówno do odbiorcy indywidualnego, jak i zbiorowego, instytucjonalnego oraz do przedstawicieli branż sektora budowlanego; developerów, projektantów, czy instalatorów. Ofertę materiałową takich firm wzbogaca szeroki wachlarz świadczonych usług - zaczynając od doradztwa techniczno - prawnego poprzez projekty i wykonawstwo instalacji (z montażem i regulacją pracy urządzeń) na nadzorze autorskim w trakcie realizacji i serwisowej opiece posprzedażowej skończywszy. Proponują gruntowe pompy ciepła:

  • typu glikol-woda z kolektorem poziomym (wymiennik płaszczyznowy),

  • typu woda-woda,

  • typu ziemia-woda.

Pompy ciepła ziemia–woda posiadają kolektor pionowy (odwierty,wymiennik miedziany pionowy) i kolektor poziomy (wymiennik miedziany płaszczyznowy). Firmy oferują powietrzne pompy ciepła – do zastosowań grzewczych C.O. i przygotowywania ciepłej wody użytkowej C.W.U. W powietrznych pompy ciepła stosują najnowsze rozwiązania techniczne (EVI) umożliwiające pracę przy temp. zewnętrznych do – 25 stopni C. Mogą być wykorzystywane w istniejących instalacjach C.O. jako urządzenia podgrzewające ciepłą wodę w sezonie letnim – alternatywa dla kotłowni olejowych i węglowych. Proponują też basenowe pompy ciepła, czyli urządzenia powietrzne służące do podgrzewania wody basenowej. Ponadto zajmują się zwykle usługami instalacyjnymi i projektowymi. Ich urządzenia produkowane są w Polsce i wyróżniają się wysoką jakością.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz