Artykuł sponsorowany

Malowanie proszkowe – najważniejsze informacje

Malowanie proszkowe – najważniejsze informacje

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że istnieje wiele technik malowania – nie tylko ścian. Istnieją firmy specjalizujące się w technice malowania proszkowego – jest ono przeznaczone dla powierzchni metalowych. Malować tą techniką można elementy metalowe, aluminiowe, różne urządzenia, bramy, ogrodzenia, felgi itp. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o technice lakiernictwa proszkowego?

Proszkowe lakierowanie ma wiele zalet, zwłaszcza jeśli mowa o powierzchniach metalowych. Zadanie lakierowania proszkowego należy jednak oddać w ręce specjalistów. Istnieje wiele przedsiębiorstw oferujących malowanie proszkowe, a także malowanie natryskowe, czy piaskowanie. Warto rozejrzeć się za firmą, która oferuje również transport rzeczy do malowania od i do klienta. Jak wypowiada się ekspert z firmy Rotexproponowany przez nas transport materiałów jest dużym ułatwieniem dla Klientów. Nie muszą oni sami osobno organizować transportu do naszej firmy i z powrotem, co zapewne wyszłoby drożej. Nasi fachowcy odpowiednio zabezpieczają przewożone materiały przed uszkodzeniami w trakcie podróży – dzięki wieloletniemu doświadczeniu gwarantujemy wysoką jakość usług.

Na czym polega lakierowanie proszkowe?

W dużym skrócie malowanie proszkowe polega na nałożeniu farby proszkowej na metalową powierzchnię. Czyni się to za pomocą natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Następnie nałożona już farba proszkowa zostaje poddana procesowi utwardzania – używa się do tego wysokich temperatur – od 140 – 200 stopni Celsjusza. Taka temperatura powoduje roztopienie i polimeryzację farby proszkowej. Końcowy efekt to gładka, polakierowana powierzchnia.

Profesjonalne firmy oferujące malowanie proszkowe, dokonują przez malowaniem śrutowania wszystkich elementów, co zwiększa przyczepność farby do danego elementu.

Malowanie proszkowe – zalety

Jedną z zalet lakiernictwa proszkowego jest jego bardzo szerokie zastosowanie, m.in. na powierzchniach jak aluminium, stal, mosiądz czy żeliwo. Malowanie proszkowe znajduje zastosowanie w stolarce okiennej i drzwiowej, w malowaniu elementów elewacji jak parapety czy balustrady. Ponadto technice malowania proszkowego można poddać meble np., ogrodowe, regały, a także felgi, rowery, grzejniki i rynny.

Dzięki technice malowania proszkowego metal zyskuje większą odporność na korozję czy uszkodzenia mechaniczne. Powierzchnia staje się również odporna na różnego rodzaju chemikalia, a także na warunki atmosferyczne. Dodatkowo jest to ekologiczna technika – nie emituje do środowiska szkodliwych substancji.

Opracowanie:
Zgierz, Sienkiewicza 16/18
tel. 660 429 620
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz