Materiał Partnera

Makijaż ślubny - zadbaj aby był idealny w ten wyjątkowy dzień

Makijaż ślubny - zadbaj aby był idealny w ten wyjątkowy dzień

Para młoda to najważniejsze osoby podczas uroczystości ślubnych i weselnych. Nie da się przy tym ukryć, że to jednak panna młoda swym wyglądem skupiać będzie na sobie uwagę zarówno świeżo poślubionego męża, jak i pozostałych gości. Warto zatem zadbać o każdy szczegół całej stylizacji, a co za tym idzie oprócz idealnie dobranej sukni oraz fryzury, należy pamiętać o perfekcyjnym makijażu ślubnym, który jednakże pod wieloma względami różni się od tego wykonywanego na co dzień.

Makijaż inny niż wszystkie

Dobór odpowiedniego makijażu ślubnego oraz jego właściwe wykonanie to spore wyzwanie, a emocje związane z uroczystością zaślubin dodatkowo utrudniają stworzenie idealnego makijażu. Wielu tego typu kłopotów można uniknąć rezygnując z samodzielnego wykonania makijażu i zlecenie tego zadania profesjonalnej wizażystce, takiej jak na przykład Trojanowska Agata Make-up Artist. Skorzystanie z usług doświadczonej specjalistki do doskonały pomysł. Wynika to z faktu, że makijaż ślubny jest dużo bardziej złożony
i wymagający niż te wykonywane na co dzień lub nawet te, które powstają przy okazji różnego rodzaju uroczystości.
Warto pamiętać, że makijaż panny młodej powinien spełniać przede wszystkim kilka ważnych założeń:

 • musi być precyzyjnie dobrany do charakteru, typu urody i stylizacji panny młodej,
 • musi być trwały, ale jednocześnie wykonany w taki sposób by panna młoda czuła się swobodnie i wyjątkowo,
 • ma upiększać i korygować niedoskonałości,
 • musi prezentować się doskonale przy różnego rodzaju oświetleniu,
 • powinien wzmacniać fotogeniczność panny młodej.

Zanim przystąpisz do makijażu

Idealny makijaż ślubny wymaga jednak odpowiednich przygotowań. Nie należy zostawiać tak ważnej kwestii na ostatnią chwilę. Wynika to z faktu, że podstawą perfekcyjnego makijażu panny młodej jest odpowiednio zadbana i nawilżona skóra. Nie da się ukryć, że największymi wrogami w tym przypadku są odwodniona cera, suche skórki, wąsik i wypryski. Dlatego też warto przynajmniej przez kilka dni przed makijażem wykonywać peeling, pić więcej wody oraz nawilżać i natłuszczać skórę, a także pamiętać o zdrowej diecie obfitującej w owoce i warzywa oraz o odpowiedniej ilości snu. Równie ważne jest zadbanie o złuszczenie i nawilżenie ust. Wskazana jest też regulacja brwi. Dodatkowo w czasie poprzedzającym uroczystości nie należy przesadzać z kąpielami słonecznymi lub solarium, gdyż rozgrzana skóra i podwyższona temperatura ciała negatywnie wpłynie na trwałość makijażu. Nie warto także eksperymentować z nowymi kosmetykami, które mogą wywołać nieoczekiwane reakcje alergiczne.

Nie zapominaj o makijażu próbnym

Decydując się na współpracę z profesjonalną wizażystką warto wcześniej sprawdzić czy finalny efekt będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami. Dlatego też dobrze jest zdecydować się na wykonanie próbnego makijażu ślubnego. Pozwoli to przede wszystkim na:

 • doprecyzowanie i określenie naszych oczekiwań,
 • sprawdzenie jak długi czas będzie potrzebny nam na wykonanie finalnego makijażu,
 • dzięki próbie wizażysta pozna nasze rysy twarzy, co pozwoli na jeszcze lepsze
  i szybsze wykonanie makijaży w dniu ślubu,
 • sprawdzenie wybranego makijażu oraz zastosowanych kosmetyków.

Każda panna młoda ma swoją wizję lub pomysł jaki makijaż chciałaby mieć w dniu ślubu.
I w tym przypadku niezbędna jest wiedza oraz umiejętności, które posiada profesjonalna wizażystka. Może ona sprawić, że marzenia staną się rzeczywistością lub, w przypadku złych decyzji, podsunąć zdecydowanie lepsze rozwiązanie, co pozwoli na uniknięcie kompromitacji w tym jakże ważnym dniu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz