Materiał Partnera

Makijaż permanentny - co warto o nim wiedzieć?

Makijaż permanentny - co warto o nim wiedzieć?

Bez wątpienia makijaż podkreśla walory kobiecej urody i jest w stanie zatuszować drobne niedoskonałości, np. blizny lub przebarwienia. Współczesna kosmetologia oferuje wspaniałe rozwiązanie osobom, które nie wyobrażają sobie dnia bez makijażu - jest to makijaż permanentny, nazywany również makijażem trwałym lub mikropigmentacją. Na czym polega zabieg? Jakie daje efekty? Jak długo się one utrzymują? O tym w poniższym artykule.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny polegający na wprowadzeniu pod skórę barwników, które imitują standardowy makijaż. Czasem porównuje się go do tymczasowego tatuażu, ponieważ mają podobny okres trwałości (1-5 lat). Barwniki wprowadza się do naskórka dość płytko, na głębokość od około 0,3 do 0,5 mm. Zabieg jest wykonywany jednorazową igłą (dzięki czemu jest bezpieczny) i w znieczuleniu (dzięki czemu klient czuje jedynie niewielki dyskomfort).

Jak długo utrzymują się efekty?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, efekty mogą się utrzymywać od roku do dwóch lat, według niektórych źródeł nawet do pięciu lat. Skąd taka duża rozbieżność? Wiele zależy od różnych czynników, m.in.: techniki pigmentacji, typu i kondycji skóry, głębokości zaaplikowania barwników, reakcji układu immunologicznego, jakości pigmentów, czy też doświadczenia osoby, która wykonuje ten zabieg. Istotna jest również częstotliwość uzupełniania barwnika.

Czy zabieg jest bolesny?

Pojęcie bólu jest dość subiektywne. Każdy człowiek ma inny próg bólu i to, co dla jednej osoby jest zaledwie dyskomfortem, dla innej może być bólem. Warto jednak podkreślić, że makijaż permanentny jest wykonywany ze znieczuleniem. Tak więc klient może odczuwać pewne niedogodności, dyskomfort porównywalny do drapania, natomiast nie powinien się obawiać bólu.

Gdzie można wykonać taki makijaż?

Makijaż trwały wykonuje kosmetolog wyspecjalizowany w tego typu zabiegach - linergista. Jeśli chcesz mieć pewność, że makijaż permanentny zostanie wykonany bezpiecznie i profesjonalnie, wybierz specjalistów z doświadczeniem, np. z firmy Instytut Ka-Derm Academy, Centrum Mikropigmentacji I Kosmetologii Estetycznej, gdzie głównym szkoleniowcem jest dwukrotna Wicemistrzyni Świata PMU Pani Kamilla Skrzypczak. Firma zajmuje się zarówno zabiegami dla osób prywatnych, jak i szkoleniami skierowanymi do kosmetyczek, kosmetologów, tatuatorów i innych osób pragnących zgłębić tajniki makijażu trwałego.

Komu warto polecić makijaż permanentny?

Zabieg można polecić w zasadzie każdej kobiecie, która pragnie skrócić czas poświęcony na codzienny makijaż. Może być on również nieocenioną pomocą dla osób borykających się z niedoskonałościami twarzy będącymi efektem przebytych zabiegów chirurgicznych lub chorób skóry. Dzięki niemu można zamaskować blizny, rozstępy lub „zagęścić” włosy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz