Artykuł sponsorowany

Makijaż permanentny brwi metodą ombre - w trosce o naturalne piękno

Makijaż permanentny brwi metodą ombre - w trosce o naturalne piękno

Nic tak trwale nie podkreśla łuku brwiowego, jak makijaż permanentny. Jeśli zostanie dobrze wykonany, można zapomnieć o codziennym, mozolnym nakładaniu pudru, aby przyciemnić włoski i je optycznie zagęścić. Najpopularniejszą formą tego trwałego make-upu jest obecnie metoda ombre. Na czym polega? Jak się ją wykonuje? Dowiesz się tego wszystkiego z naszego poradnika.

Na czym polega makijaż permanentny brwi ombre

Makijaż permanentny ma na celu nadanie jednolitego kształtu łukom brwiowym oraz ich przyciemnienie, a także optyczne zagęszczenie włosków. Dzięki temu twarz nabiera wyrazistości, a jej owal znacząco się poprawia.

Klientki gabinetów kosmetycznych najchętniej proszą obecnie o przeprowadzenie tego estetycznego zabiegu metodą ombre. 

Polega ona na zastosowaniu pigmentów o różnych odcieniach dobranych do karnacji. U brunetek i szatynek nakłada się ciemniejszy barwnik u nasady brwi, natomiast poczynając od łuku aż po jego zakończenie coraz jaśniejszy. W przypadku blondynek i rudych głębszy odcień nakłada się na całej długości dolnej części brwi, natomiast na górnej - jaśniejszy. Dzięki temu włoski wyglądają naturalnie i nie stwarzają wrażenia tatuażu. Ponadto tak wykonany makijaż permanentny pozwala wyrównać asymetrię, dzięki czemu cała twarz wygląda ładniej i na bardziej zadbaną.

Metoda ombre jest więc spełnieniem oczekiwań estetycznych współczesnych kobiet. Niechętnie stosują one wyraziste cienie do brwi, które sprawiają, że cała twarz wygląda nienaturalnie, a niekiedy wręcz wulgarnie. Zastosowanie mikropigmentacji o różnym stopniu nasycenia podkreśla subtelnie atuty urody kobiety. To sprawia, że chętnie decydują się na makijaż permanentny zarówno młode dziewczyny, jak i starsze panie. Każda z nich wygląda dzięki niemu dobrze - może czuć się atrakcyjnie. 

Makijaż permanentny brwi ombre - przebieg zabiegu

Jak podkreśla Aliaksandra Kabzar z gabinetu Terytorium Piękna Xtema - makijażu permanentnego nie może wykonać każda kosmetyczka. Konieczne jest ukończenie kursu dla linergistek. Pozwala to nie tylko na prawidłowe wykonanie zabiegu, ale również umiejętne dobieranie pigmentów do karnacji czy typu skóry.

Zanim zostanie wykonany makijaż permanentny metodą ombre, kosmetyczka omawia z klientką szczegóły zabiegu, analizuje typ jej skóry i karnacji, w celu dobrania odpowiednich odcieni barwnika. Bada również, czy nie występują przeciwwskazania zabiegowe, do których zaliczyć należy przede wszystkim: ciążę, nowotwory, opryszczkę, terapię sterydową, skłonność do powstawania bliznowców i alergię na składniki barwników.

Jeśli jednak wywiad zakończy się pozytywną decyzją co do możliwości wykonania makijażu permanentnego, swoją pracę linergistka rozpoczyna od rysunku idealnego kształtu brwi, wykonywanego na twarzy klientki. Jeśli ta zaakceptuje propozycję, można przejść do właściwego zabiegu, czyli nakłuwania skóry i wpuszczania w naskórek pigmentu przy pomocy igieł jednorazowego użytku. Nie należy obawiać się przy tym bólu - skóra wokół brwi jest znieczulana preparatem na bazie lidokainy.

Gdy mikropigmentacja zostanie zakończona, brwi są zwykle bardzo ciemne, co wiele klientek bardzo niepokoi. Jest to jednak zjawisko całkowicie naturalne. Po tygodniu odcień blednie o połowę, ponieważ naskórek w tym czasie częściowo się złuszczy. Jest to okres regeneracji pozabiegowej. W tym czasie nie należy stosować zbyt dużej ilości kosmetyków, a także korzystać z sauny czy solarium. Warto natomiast przemywać skórę twarzy przegotowana wodą i smarować wazeliną lub tłustą maścią na bazie siemienia lnianego.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz