Materiał Partnera

Maglownica – czym jest i jak ją naprawić?

Maglownica – czym jest i jak ją naprawić?
Usterka samochodu może przytrafić się tak naprawdę każdemu o każdej porze. Niestety zdecydowana większość z nich wiąże się zazwyczaj ze sporymi wydatkami. W zależności od tego, co konkretnie ulegnie awarii, kierowcy albo decydują się odczekać chwilę, albo powaga sytuacji jest na tyle duża, iż istnieje konieczność natychmiastowego skorzystania z usług mechanika. Zdecydowanie do tej drugiej kategorii zalicza się awaria układu kierowniczego. Co warto o nim wiedzieć?

Czym jest maglownica?

Maglownica to prościej rzecz ujmując przekładnia kierownicza. Za co odpowiada? Jej funkcje jest niezwykle istotna. To dzięki niej siła rąk na kierownicy przenoszona jest bezpośrednio do układu związanego z właściwościami jezdnymi auta. Sprawnie funkcjonująca maglownica powoduje, że samochód podąża w wyznaczonym przez kierowcę kierunku. Co najczęściej przyczynia się do awarii maglownicy? Relatywnie jest to dosyć prosty układ. Niemniej jednak największym zagrożeniem jest w tym przypadku zużycie eksploatacyjne poszczególnych części, którego nawet przy największych staraniach nie da się uniknąć. Dlatego właśnie co koło 100 tys. km. Trzeba będzie liczyć się z przeprowadzeniem naprawy. Czy jest ona droga? Nie tak, jak mogłoby się wydawać, ponieważ maglownice podlegają procesowi regeneracji, który poza tym, że przywraca uszkodzonej części takie właściwości, jakie posiadała w dniu rozruchu, to jeszcze eliminuje konieczność zamawiania komponentów nowych.

Regeneracja jest jednak trudnym i przede wszystkim wieloetapowym procesem. Dlatego wykonawstwo należy zlecić jedynie najbardziej polecanym mechanikom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Twój Serwis, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia zmotoryzowanym kompleksowe wsparcie w zakresie regeneracji elementów układu kierowniczego. Czy można jednak zminimalizować szansę wystąpienia usterki maglownicy?

Jak dbać o maglownicę?

Warto zauważyć, że każdy kierowca poprzez odpowiednie użytkowanie swojego samochodu może wydłużyć żywotność komponentów układu kierowniczego. W jaki sposób to zrobić? Przede wszystkim należy unikać dziurawych dróg. To właśnie wyboje przyczyniają się do powstawania luzów, które z kolei wpływają na funkcjonowanie całego układu.

Warto również poświęcić swój czas na sprawdzenie stanu, w jakim znajdują się opony. Ich nierównomierne zużycie wskazuje na to, że w aucie występują problemy ze zbieżnością. Źle ustawiona zbieżność powoduje nie tylko to, że samochód, zamiast poruszać się w linii prostej, jeździ krzywo, ale także przyczynia się do uszkodzenia pozostałych komponentów. Naprawy maglownicy nie warto odkładać w nieskończoność. Zawsze trzeba pamiętać o tym, że to od sprawności technicznej samochodu zależy zdrowie i życie naszych bliskich.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz