Artykuł sponsorowany

Maglowanie w pralniach – co warto wiedzieć?

Maglowanie w pralniach – co warto wiedzieć?

Z usług pralni chemicznych i wodnych korzystają zarówno klienci biznesowi, jak i publiczni oraz indywidualni. Najlepsze zakłady oferują bowiem pranie ubrań roboczych, obrusów, sukien ślubnych i garniturów, a także pościeli hotelowej oraz firan. Wiele osób zanosi zaś do pralni ręczniki, zasłony oraz prześcieradła i poszewki, by przeszły one profesjonalny proces maglowania. Czym on jest i dlaczego warto z niego korzystać?

Czym jest maglowanie?

Maglowanie to rodzaj prasowania, które odbywa się dzisiaj z wykorzystaniem specjalnych automatycznych maglownic. Wyposażone są one w system wałków, przez które przechodzi materiał nawet o dużych wymiarach. Cały proces odbywa się przy wysokiej temperaturze roboczej, którą dostosowuje się do rodzaju prasowanej tkaniny. Dzięki temu unika się załamań, fałd oraz innych niedoskonałości, o które nietrudno przy żmudnej pracy żelazkiem w domu. Skuteczność maglowania opiera się jednak nie tylko na temperaturze, lecz także na nacisku walców.

Kiedy zaś warto zastosować magiel? Jest on przeznaczony do prasowania tkanin, które nie są wielokrotnie złożone. Muszą one w całości przechodzić zatem przez magiel. Nie powinny być też zbyt cienkie i delikatne. Wysoka temperatura i nacisk mogą doprowadzić do przetarcia czy przedarcia. Najczęściej zatem przez maglownice przepuszcza się firany, zasłony, poszewki na poduszki, pościel. zazdrostki i obrusy. Przy odpowiedniej kontroli procesu maglowania można również zastosować go do prasowania koszul i eleganckich spodni. Ważne jest jednak to, aby spersonalizować warunki pracy maszyny, a po całym procesie złożyć tkaniny tak, by nie doszło do ich pogniecenia. Takie zadanie warto zlecać doświadczonym specjalistom z PRALNI 39 Bider Wioletty.

Zalety magla

Maglowanie najczęściej wykorzystuje się przy chęci uzyskania idealnie gładkiej powierzchni pościeli, obrusów, zasłon oraz tkanin wielkoformatowych. W warunkach domowych niekiedy jest to znacznie utrudnione lub też niemożliwe. Magiel to zatem rozwiązanie problemu z prasowaniem dużych tkanin. Jego dużą zaletą jest to, że cały proces jest błyskawiczny. Szczególnie doceniają to restauracje, hotele oraz szpitale. W przypadku tych ostatnich magiel jest również ważny ze względów sanitarnych. Wysoka temperatura wałków maglujących pozwala pozbyć się ze struktury i powierzchni materiałów różnych drobnoustrojów. Proces takiego prasowania wytrąca również związki chemiczne zawarte w detergentach przy praniu. Tkanina po maglowaniu w pralni jest zatem niebywale czysta i odświeżona. Poleca się oddawać różne pościele do magla w przypadku alergii, astmy oraz przy problemach dermatologicznych skóry. Maglowane powinny być też poszewki kołder i poduszek dla dzieci.

Oprócz tego maglowanie poleca się dla utrzymania pościeli, zasłon czy obrusów w najlepszym stanie technicznym i wizualnym przez lata. Pracownicy pralni ułatwiają przechowywanie tkanin dzięki profesjonalnemu złożeniu. Maglowanie w nowoczesnych maszynach wydłuża zaś żywotność materiałów, a także zwiększa ich wytrzymałość m.in. na żółknięcie. 

Opracowanie:
Niwa Babicka 39
tel. 505 117 778
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz