Artykuł sponsorowany

Maglo Jan Chackiewicz – specjaliści od układów kierowniczych!

Maglo Jan Chackiewicz – specjaliści od układów kierowniczych!

Przekładnię samochodową znajdziemy w każdym samochodzie – osobowym, ciężarowym oraz dostawczym. Jest to podstawowy element układu kierowniczego, bez którego ruch pojazdu nie byłby możliwy. Jakie są objawy uszkodzonej przekładni kierowniczej? Jakiego rodzaju przekładnie są aktualnie montowane w samochodach? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu. Zachęcamy do dalszej lektury!

Rodzaje przekładni kierowniczych

W samochodach montowane są:

  • maglownice – czyli przekładnie zębatkowe, w których przeniesienie ruchu obrotowego kierownicy na osie kół odbywa się przy pomocy zazębiających się nawzajem kół zębatych;

  • przekładnie śrubowo-kulowe – znajdujące zastosowanie głównie w samochodach ciężarowych.

W starszych samochodach (np. Polonez), produkowanych do 1970 roku, zazwyczaj wykorzystywane były przekładnie ślimakowe.

Objawy uszkodzonej przekładni

Jak wiemy, układ kierowniczy to centrum sterowania samochodem, a jego najważniejszym elementem jest przekładnia, która odpowiada za zamianę ruchu obrotowego kierownicy na siłę osiową – skręcającą przednimi kołami samochodu. Wszelkie objawy ze strony układu kierowniczego wymagają pilnej diagnostyki. Jeżeli słyszysz charakterystyczne stukanie podczas skręcania, zauważyłeś wyciek płynu, odczuwasz opór lub luzy ze strony kierownicy, to znak, że przekładnia musi być sprawdzona przez specjalistę zajmującego się naprawą układów kierowniczych.

Postaw na specjalistów!

Doskonale wiemy, jak istotnym problemem jest awaria przekładni samochodowej, która nie tylko obniża precyzję i komfort jazdy, ale jednocześnie zagraża bezpieczeństwu kierowcy oraz pasażerów. Oferujemy profesjonalną regenerację maglownic oraz przekładni ślimakowych, zapobiegając kosztownej wymianie uszkodzonego podzespołu

– informuje pracownik firmy Maglo.

Korzystając z usług wspomnianego zakładu, możesz liczyć nie tylko na regenerację maglownic, ale również pozostałych elementów układu kierowniczego, w tym: drążków, wahaczy oraz przegubów. W celu zapoznania się ze szczegółową ofertą odwiedź stronę internetową firmy Maglo!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz