Artykuł sponsorowany

Łóżko tapicerowane czy drewniane – które wybrać?

Łóżko tapicerowane czy drewniane – które wybrać?

Umeblowanie mieszkania nie jest tak proste, jakby mogło się wydawać. To złożony proces, który wymaga podjęcia wielu decyzji. Jedną z nich jest z pewnością wybór łóżka do sypialni – powinno być wygodne i doskonale się prezentować przez wiele lat. Jeśli nie wiesz, jakie wybrać – tapicerowane czy drewniane, to przychodzimy Ci z pomocą. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat tych dwóch rozwiązań.

Komfortowe rozwiązanie dla Ciebie

Na rynku znajduje się obecnie mnóstwo modeli łóżek, które z roku na rok są udoskonalane przez projektantów. Możesz wybierać nie tylko wśród wielu różnych kolorów i motywów, ale także zdecydować o rodzaju surowca. Ostatnimi czasy popularnością cieszą się łóżka tapicerowane.

W odróżnieniu od modeli drewnianych, pozwalają na bardzo dużą różnorodność w wyborze kolorystyki i wzorów. Można dzięki temu doskonale dopasować je do swojego wnętrza, a także utrzymać ciekawy design. Masz możliwość całkowitej personalizacji dowolnego rodzaju obicia, jego faktury i barwy. Drewniane łóżko lepiej będzie pasować do tradycyjnego wystroju.

Przeczytaj też: Jak wybrać łóżko tapicerowane?

Łóżka tapicerowane zbudowane są szkieletowo, co pozwala na wybranie niestandardowych wymiarów. W przypadku drewnianego produktu jest to również możliwe, jednak jest zdecydowanie droższe.

Bezpieczeństwo oraz utrzymanie w czystości

Istotną różnicą między łóżkami tapicerowanymi, a drewnianymi jest pewien rodzaj bezpieczeństwa, dzięki czemu te pierwsze mają zdecydowaną przewagę. Nie posiadają żadnych twardych wykończeń, które łatwo mogą spowodować różnego rodzaju urazy. Dlatego takie łóżka są szczególnie polecane dla dzieci. Warto wówczas odpowiednio dobrać kolory do pokoju swojego malucha – możliwość złożenia indywidualnego zamówienia masz w firmie A-P Meble Przemysław Czechlowski.

Przy zdecydowaniu się na łóżko tapicerowane dobrze jest wybrać tkaninę odporną na zaplamienia i przetarcia. To świetne rozwiązanie, które znacząco ułatwia utrzymanie czystości i zapewnia trwałość na lata. Łóżko drewniane nie daje tylu możliwości, co tapicerowane, jednak pamiętaj, że wybór należy do Ciebie!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz