Materiał Partnera

Łóżko szpitalne Andimed – jakie są jego zalety?

Łóżko szpitalne Andimed – jakie są jego zalety?

Ciężko chorzy pacjenci, którzy wymagają długotrwałego i specjalistycznego leczenia, powinni spoczywać na nowoczesnych łóżkach szpitalnych, ułatwiających wykonywanie wszelkich czynności zabiegowych i pielęgnacyjnych. W taki sprzęt powinny zostać wyposażone zwłaszcza oddziały intensywnej terapii, kardiologiczne, neurologiczne i internistyczne. Jednym z bardziej polecanych modeli jest łóżko szpitalne Andimed. Co je wyróżnia?

Wielofunkcyjność, która ułatwia leczenie pacjenta

Łóżko szpitalne Andimed posiada czterosegmentowe leże, z czego aż trzy segmenty są ruchome. Mowa tutaj o oparciu pleców, ud i podudzia. Odpowiednie ustawienie poszczególnych elementów leża znacznie zwiększa komfort leżącego pacjenta. Elektryczne sterowanie ułatwia z kolei pracę personelowi medycznemu. Przy pomocy pilota przewodowego możliwe jest ustawienie łóżka w pozycji Trendelenburga, anty Trendelenburga, CPR, czy krzesła kardiologicznego. Warto podkreślić, że pozycja, jaką pacjent przybiera w łóżku, ma wpływ na przebieg leczenia oraz jego skuteczność.

Łóżko specjalistyczne wyposażone jest również w tworzywowe barierki boczne, które posiadają panel sterujący – od wewnątrz dla pacjenta i od zewnątrz dla obsługi medycznej. Barierki te zwiększają bezpieczeństwo chorego, chroniąc go przed upadkiem z łóżka, zsunięciem się pościeli bądź kończyn. Obsługuje się je w łatwy sposób, przy pomocy jednej ręki. Barierki mogą towarzyszyć pacjentowi także podczas siedzenia. Posiadają również wbudowany wskaźnik kąta nachylenia leża, co pozwala kontrolować pozycję, w której znajduje się chory.

Jak informuje przedstawiciel z firmy Metalowiec, która zajmuje się sprzedażą wyposażenia szpitalnego – łóżko specjalistyczne Andimed posiada tuleje do mocowania wysięgnika i statywu kroplówki. Można je również wyposażyć w haczyki na worek urologiczny oraz uchwyt na kaczkę lub basen. W modelu tym zastosowano rozwiązanie centralnej i kierunkowej blokady kół, co ułatwia transport pacjenta nawet przy dużych odległościach.

Estetyka w parze z wysoką jakością

Estetyczne wyposażenie sali szpitalnej wpływa na samopoczucie pacjenta oraz personelu medycznego. Specjalistyczne łóżka Andimed wyróżniają się nowoczesnym designem, co ma pozytywny wpływ na wygląd pomieszczeń, w których się znajdują. Płyta HPL, z której zbudowane jest łóżko może być koloru:

  • popielu,
  • bawarskiego buku,
  • bieli,
  • kremowego,
  • niebieskiego.

Pozostałe elementy pokryte są bezpieczną dla zdrowia farbą proszkową dostępną aż w jedenastu odcieniach. Należy podkreślić, że rama łóżka jest łatwa do dezynfekcji i utrzymania w czystości.

Dla pełnej wygody chorego, osób odwiedzających i pracowników szpitala, sala pacjentów powinna być wyposażona również w stoliki i taborety szpitalne. Sprzęt tego typu również musi spełniać określone normy (ergonomii, bezpieczeństwa) oraz być łatwy w czyszczeniu. Przy wyposażaniu placówki medycznej dobrze jest więc korzystać z oferty renomowanego producenta, który jakość swoich wyrobów może potwierdzić odpowiednimi certyfikatami takimi jak np. ISO 9001:2015 .

Opracowanie:
Namysłów, Fabryczna 2
tel. 77 410 45 58
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz