Artykuł sponsorowany

Łóżko rehabilitacyjne – pomoc w opiece nad chorym

Łóżko rehabilitacyjne – pomoc w opiece nad chorym

Osoby obłożnie chore, skazane na spędzanie dłuższego okresu czasu w pozycji leżącej, wymagają stałej pielęgnacji, ale też zapewnienia maksymalnego możliwego komfortu. Pomocne w opiece, a także w codziennym życiu osoby chorej, są nowoczesne łóżka rehabilitacyjne wyposażone w wiele przydatnych funkcji.

Czym wyróżnia się łóżko rehabilitacyjne?

Łóżka rehabilitacyjne, albo – jak określają je niektórzy – szpitalne, to nowoczesne rozwiązania technologiczne, które umożliwiają sprawną opiekę nad pacjentem, a także ułatwiają codzienne życie osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych. Dotyczy to zarówno osób obłożnie chorych, sparaliżowanych, jak i tych z niedowładem nóg, jeżdżących na wózkach czy też przechodzących długi okres rehabilitacji po poważnych wypadkach czy operacjach. Nowoczesne łóżko rehabilitacyjne to przede wszystkim wiele funkcji pozwalających na zaoszczędzenie sił fizycznych osób opiekujących się chorym oraz na szybką zmianę pozycji podczas pielęgnacji, karmienia czy aplikowania leków. Podstawowym walorem takich łóżek jest system kółek pozwalający na przemieszczenie chorego wraz z łóżkiem do innego, nawet odległego pomieszczenia. To ważny atut, który w warunkach szpitalnych, i domowych umożliwia sprawne przesunięcie podopiecznego, np.  w kierunku otwartego okna.

Typowe funkcje łóżek rehabilitacyjnych

Opiekując się osobą po udarze, wypadku czy poważnej operacji, nie tylko musimy wykonywać wszystkie czynności pielęgnacyjne, ale też dostosowywać pozycję podopiecznego do konkretnej sytuacji. Przewrócenie czy podniesienie do pozycji siedzącej nawet lekkiej osoby wymaga wiele wysiłku. Łóżka rehabilitacyjne wyposażone są w specjalny elektryczny system sterowania, pozwalający na zmianę pozycji chorego jedynie za pomocą pilota. Możliwe jest na przykład uniesienie tułowia lub nóg chorego albo zmiana jego położenia w pozycji poziomej, jeśli trzeba wymusić odpływ krwi w którejś partii ciała. Za pomocą automatycznej regulacji, można również łóżko unieść do góry lub opuścić, dostosowując je do wzrostu opiekuna. Kolejnym praktycznym elementem wyposażenia są barierki chroniące osobę chorą przed upadkiem, jeśli w sposób niekontrolowany przesunie się lub zmieni pozycję. Pacjent ma też możliwość skorzystania ze specjalnego wysięgnika, który ułatwia mu siadanie na łóżku.

Wynajem – szansa na wyższy standard

Codzienne życie przekonuje nas niejednokrotnie, że na rynku można znaleźć wiele produktów mających swoje odpowiedniki w niższej cenie i jakości. Podobnie przedstawia się oferta łóżek rehabilitacyjnych, które producenci proponują zarówno w zaawansowanych wersjach z wieloma udogodnieniami, jak i w znacznie prostszych formach, a których wartość często jest nawet trzykrotnie niższa. Opiekując się osobą chorą w domu pragniemy przede wszystkim ulżyć jej w cierpieniu, ale nie zapominamy też o wkładzie naszej pracy, która – dzięki odpowiednim udogodnieniom – może być lżejsza, mniej absorbująca fizycznie. Kiedy nie możemy sobie pozwolić na zakup najbardziej wyszukanego modelu łóżka, do dyspozycji pozostaje jeszcze jego wynajem. Oferują go firmy, takie jak Med-Bed, pobierając przystępną miesięczną opłatę za dzierżawę, która nawet po latach użytkowania nie przekroczy kosztu ewentualnej inwestycji w zakup.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz