Materiał Partnera

Łóżko domek jako modne rozwiązanie do pokoju dziecięcego

Łóżko domek jako modne rozwiązanie do pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy to pomieszczenie rządzące się swoimi prawami: powinno być z jednej strony bezpieczne dla użytkowników, z drugiej zaś – stworzyć najmłodszym środowisko wspierające ich wszechstronny rozwój. Dlatego jego wyposażenie, w tym meble, ma ułatwiać i nie stawiać zanadto barier, co wykształci i wzmocni samodzielność oraz kreatywność dzieci. Jednym z takich elementów w pokoju dziecinnym może stać się modne ostatnio łóżko-domek.

Pokój dziecięcy – rozwija i kształtuje dziecko

Stworzenie przyjaznej, stymulującej rozwój, uważność i kreatywność przestrzeni dla najmłodszych powinno przebiegać według pewnego klucza: dziecko ma mieć ułatwiony dostęp do swoich rzeczy, takich jak półki, szafki, stolik, krzesełko etc., by mogło bez problemów sięgać po swoje ulubione zabawki czy książeczki, ale też by nauczyło się odkładać je na miejsce po skończonej zabawie. Te same kryteria powinny tyczyć się ozdób i dekoracji czy lustra; najlepiej, by wisiały na wysokości wzroku pociechy – inaczej będą cieszyć wyłącznie oko rodziców! Same meble w pokoju dziecięcym powinny spełniać wszystkie kryteria bezpieczeństwa: od zastosowania hipoalergicznych i nie emitujących lotnych związków organicznych farb i lakierów, przez konstrukcję z bezpiecznych i naturalnych materiałów, zastosowanie zabezpieczeń różnego typu, aż po łagodne wykończenie krawędzi, chroniące najmłodszych przed skaleczeniem czy urazami – informuje nas specjalista z firmy Bieniex, producenta mebli sypialnianych. W kryteria te wpisuje się również łóżeczko-domek: nie stawia ono dziecku zbędnych barier, gwarantuje też łatwe wejście i zejście, bo ma nisko ulokowany materac. Tworzy wygodną przestrzeń do wypoczynku i jednocześnie doskonałą platformę do wszelkiego rodzaju zabaw – dodaje ekspert.

Łóżko-domek: nie tylko mebel

Co decyduje o wciąż rosnącej popularności łóżeczek-domków? Ten typ mebla pozwala nie tylko poczuć się dziecku bardziej u siebie (pozostawi w ten sposób przestrzeń sypialni rodzicom), ale też jest doskonałym miejscem do zabawy i całkiem wdzięczną ozdobą dziecięcego pokoju. Można je dekorować, zawieszając na nim lampki, girlandy czy przykrywając materiałem na modłę baldachimu; z łatwością też położymy tu gęstą firankę, tworząc rodzaj moskitiery. Pociecha może je również samodzielnie lub wspólnie z rodzicami pomalować albo przyozdobić ulubionymi wzorami. Jeżeli łóżeczko takie wykonane jest z jasnego drewna, na przykład sosnowego, to w naturalnym kolorze będzie doskonale kontrastować z innymi meblami. Sprawdzi się w pomieszczeniach o przewadze różu czy błękitu, ale też bieli i rozbielonych szarości, jasnej mięty i innych pastelowych barwach. Do zagospodarowania pozostają wreszcie ściany „wewnątrz” domku – możemy przykleić do nich fluorescencyjne ozdoby (np. gwiazdki, chmurki, ptaki), powiesić obrazki itp. Samo zaś łóżeczko stosunkowo łatwo dostosować do potrzeb rosnącego dziecka, zdejmując na przykład barierki ochronne, instalując niewielką zjeżdżalnię lub inne funkcjonalno-kreatywne rozwiązanie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz