Materiał Partnera

Lokalni dostawcy Internetu i telewizji

Lokalni dostawcy Internetu i telewizji

Wybór odpowiedniego dostawcy Internetu lub telewizji uzależniony jest przede wszystkim od miejsca zamieszkania. Jeśli wynajmujemy mieszkanie, często decydujemy się na Internet mobilny LTE, posiłkując się abonamentami telewizji internetowej. Jeśli jednak mamy możliwość zastosowania w mieszkaniu stałego łącza, warto się na nie zdecydować. Co istotne, rynek oferuje nie tylko operatorów ogólnokrajowych, ale również lokalnych.

Jaki Internet wybrać?

Przed podjęciem decyzji związania się umową z dostawcą Internetu warto rozważyć kilka czynników. Podstawowym z nich jest miejsce zamieszkania. W przypadku, gdy nie ma możliwości doprowadzenia do mieszkania kabli telefonicznych, światłowodowych lub telewizyjnych, nasz wybór zostaje ograniczony w zasadzie wyłącznie do rozwiązań mobilnych. Popularny w Polsce Internet LTE ma jednak rozliczne wady. Jest przede wszystkim mniej stabilny od stałego łącza, przez co nie mogą używać go zapaleni gracze, osoby transmitujące wideo na żywo oraz prowadzące konferencje za pośrednictwem Sieci. Ponadto obwarowany jest restrykcyjnymi limitami wykorzystania, które nawet w przypadku normalnego użytkowania mogą okazać się niewystarczające. Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście jego mobilność, ale Internet poza domem nie przyda się każdemu – szczególnie, że podstawowy pakiet internetowy oferowany jest w standardzie przez większość telefonii komórkowych. Ceny abonamentu za dostęp do Internetu LTE są natomiast porównywalne do tych dotyczących ofert stacjonarnych, więc kiedy mamy taką możliwość, powinniśmy z niej skorzystać.

Dlaczego warto postawić na lokalnych dostawców Internetu?

Przed związaniem się umową z dużym operatorem dobrze byłoby, abyśmy przyjrzeli się lokalnemu rynkowi. Oferty dostawców działających na małym obszarze wyglądają czasem znacznie korzystniej niż te korporacyjne. Parametry usług bywają lepsze, a korzystanie z nich – tańsze. Co jednak najważniejsze, umowy zawierane z lokalnymi firmami nie są zwykle bardzo restrykcyjne. Dla przykładu, firma ComNet z Morawicy daje swoim klientom możliwość dowolnego zmieniania zakresu wykorzystywanych usług w trakcie trwania umowy, a nawet ich czasowego zawieszenia. Kontakt z dostawcą lokalnym jest o wiele łatwiejszy od kontaktu z wielką korporacją, dzięki czemu ewentualne awarie usuwane są od ręki, a indywidualne dogadanie warunków umowy nie stanowi problemu. W ofercie ComNetu znajdują się najnowsze rozwiązania w dziedzinie dostawy Internetu i telewizji. Szczególnie popularne są bezkonkurencyjne na stałych łączach internetowych światłowody.

Opracowanie:
Morawica, Kielecka 38
tel. 41 373 26 36
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz