Materiał Partnera

Lokalizacja hotelu w pobliżu szlaków turystycznych. Dlaczego warto?

Lokalizacja hotelu w pobliżu szlaków turystycznych. Dlaczego warto?

 Wybierając hotel, w którym spędzimy wczasy, myślimy o wielu najróżniejszych kwestiach, między innymi cenie za nocleg czy standardzie pokoju. Warto zwrócić również uwagę na lokalizację obiektu, a w szczególności na jego położenie względem szlaków turystycznych. Dlaczego jest to istotne.

Wygodny dostęp do szlaków

Położenie hotelu w pobliżu szlaków turystycznych ma kilka zalet jednak zdecydowanie najważniejszą z nich jest łatwy dostęp do tych ścieżek. Walor ten docenią w szczególności osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem wolnego czasu – na pieszych bądź rowerowych wycieczkach. Dogodna lokalizacja zaoszczędzi nam sporo czasu, który w przeciwnym wypadku musielibyśmy poświęcić na przedostanie się do szlaku innymi ścieżkami.

Bezpieczeństwo w trakcie marszu

Skoro już wspomnieliśmy o innych ścieżkach:

- Szlak turystyczny to specjalna trasa wycieczkowa, posiadająca odpowiednie oznaczenie i widoczna na mapie turystycznej regionu – wyjaśnia przedstawiciel Hotelu Libero, położonego w rejonie Doliny Baryczy – Takie rozwiązanie sprawia, że nawet mało doświadczeni turyści nie są narażeni na zgubienie się w obcym terenie. Często od szlaków odchodzą leśne ścieżki – mogą być widoczne na bardziej szczegółowych mapach, jednak nie posiadają żadnego oznaczenia w terenie. Jeśli z naszego hotelu wychodzimy na wycieczkę zaczynając właśnie od takiej ścieżki, ryzykujemy, że pogubimy drogę i stracimy sporo czasu na odnalezienie się.

Łatwy dostęp do atrakcji turystycznych

Przebieg szlaku turystycznego zwykle pomyślany został w taki sposób, żeby wędrujący turysta mógł „zahaczyć” o okoliczne atrakcje turystyczne oraz najpiękniejsze krajobrazy, jakie oferuje dany region. Jeśli zależy nam na tym, by zobaczyć nowy kawałek świata, dowiedzieć się czegoś o lokalnej historii lub po prostu nacieszyć spojrzeniem wyjątkowymi widokami, najłatwiej będzie wybrać się do hotelu położonego w pobliżu szlaków turystycznych.

Prosta sieć turystyczna

Nawet jeśli lokalizacja hotelu nie do końca odpowiada naszym planom na wakacje, to i tak najbliższe szlaki turystyczne będą najwygodniejszą i najbezpieczniejszą drogą, aby dostać się w określone miejsca. Po drodze bardzo często przecinają się one z innymi, a na miejscach tych przecięć zwykle ustawione są drogowskazy zawierające informacje na temat tego dokąd prowadzi szlak i ile czasu zajmuje dojście w wybrane miejsce. Czas na wskazówkach jest podany bardzo orientacyjnie, zwykle odpowiada on temu, ile czasu musi bez przerwy maszerować słaby piechur, aby dojść w dane miejsce. Oczywiście, na wszelkie wypadek zawsze dobrze jest mieć przy sobie mapę turystyczną.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz