Artykuł sponsorowany

Lity czy komorowy? Jaki poliwęglan na zadaszenie tarasu polecają specjaliści z firmy Stolar-Bud?

Lity czy komorowy? Jaki poliwęglan na zadaszenie tarasu polecają specjaliści z firmy Stolar-Bud?

Znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie domu jednorodzinnego lub zlokalizowany na działce rekreacyjnej taras to wymarzone miejsce do wypoczynku. Wielu osobom zależy na tym, aby móc spędzać tam jak najwięcej wolnego czasu – i to bez względu na warunki atmosferyczne. Żeby było to możliwe, potrzebne jest oczywiście odpowiednie zadaszenie. W tym przypadku najczęściej wybieranymi przez klientów materiałami są pełne lub komorowe płyty poliwęglanowe. Z jakimi informacjami na ich temat warto się zapoznać?

Charakterystyka poliwęglanu litego

Wysokiej jakości poliwęglan lity to jeden z najczęściej wykorzystywanych do stworzenia zadaszeń tarasów i wiat materiałów. Jego ogromna popularność wynika przede wszystkim z tego, że charakteryzuje się on bardzo pożądanymi z technicznego punktu widzenia cechami. Mowa tutaj m.in. o wyjątkowo dobrej wytrzymałości zarówno na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, jak i długotrwały wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Struktura tworzywa sztucznego nie traci swoich cennych właściwości ani pod wpływem wysokich lub niskich temperatur, ani wskutek działania wilgoci.

Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Stolar-Bud, ważną zaletą płyt dachowych wyprodukowanych z poliwęglanu litego jest również to, że w zdecydowanej większości przypadków są one wyposażone w tzw. system szybkiego montażu. Instalacja poszczególnych elementów może odbyć się bez konieczności wiercenia otworów, a to z kolei przekłada się na odczuwalnie szybszy przebieg prac. Poliwęglan tego typu – pomimo że nie jest najtańszą propozycję na rynku – świetnie sprawdza się w polskim klimacie i zapewnia użytkownikom to, co w przypadku dachów jest najważniejsze, czyli szczelność. Co jeszcze warto wiedzieć?

Co warto wiedzieć o poliwęglanie komorowym?

W szczególności ze względów ekonomicznych bardzo ciekawą alternatywą dla poliwęglanu litego jest jego odmiana komorowa. Materiał ten postrzegany jest w kategoriach produktu bardzo trwałego, który dobrze spisuje się przede wszystkim na dachach płaskich lub takich o nachyleniu wynoszącym około 5-7 stopni. Płyty dobrze poddają się obróbce i są wyjątkowo lekkie, dzięki czemu nie obciążają nadmiernie drewnianej konstrukcji zadaszenia. Jednakże zainteresowani zakupem klienci muszą liczyć się z tym, że w wolnych przestrzeniach pomiędzy poszczególnymi komorami może gromadzić się wilgoć, której obecność z czasem spowoduje pojawienie się widocznego gołym okiem zielonkawego nalotu. Jest to jednak jedyna wada materiału, którą rekompensuje niezwykle atrakcyjna cena produktu.

Płyty z poliwęglanu komorowego są jednak trudniejsze w montażu, dlatego też prace należy powierzyć jedynie najlepszym specjalistom. Z pewnością zaliczają się do nich pracownicy firmy Stolar-Bud, którzy dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz umiejętności indywidualnego podejścia do każdego zlecenia od lat zapewniają klientom najwyższy standard obsługi. To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani mogą liczyć na rzetelność, terminowość oraz szeroko zakrojone doradztwo techniczne. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz