Lista podstawowych ubezpieczeń, z którymi na pewno się zetkniesz

Lista podstawowych ubezpieczeń, z którymi na pewno się zetkniesz
Firmy ubezpieczeniowe działające na polskim rynku prześcigają się w ofertach i możliwościach ubezpieczeniowych. Pośród obowiązkowych ubezpieczeń znajdują się również i takie, o których usłyszymy mimo tego, że nie musimy ich wykupić. Są jednak na tyle podstawowe, że warto się z nimi zapoznać. Poniżej przedstawiamy ich listę.

Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne

Obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego, zgodnie z przepisami prawa, mają między innymi pracownicy, osoby prowadzące działalność gospodarczą, emeryci, renciści, dzieci, studenci i bezrobotni. Ubezpieczenie zdrowotne uprawnia do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej.

Ubezpieczenie komunikacyjne OC

Doskonale znane wszystkim posiadaczom samochodów obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Ochrania ono osobę ubezpieczoną przed finansowymi konsekwencjami szkód, które mogą zostać wyrządzone osobom trzecim lub w ich mieniu w trakcie ruchu jej pojazdu.

Ubezpieczenie mieszkania lub domu

Rodzajów ubezpieczenia lokum jest wiele i można liczyć na to, że zostanie ono dopasowane specjalnie do naszych potrzeb. Przykładowo można ubezpieczyć się przed włamaniem, spłonięciem domu, uderzeniem pioruna czy zalaniem przez sąsiada z góry.

Ubezpieczenie NNW

Jest to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Należy ono do grupy ubezpieczeń osobowych, które ochroną obejmują zdrowie lub życie człowieka. Prawo do świadczenia jest uzależnione od doznania przez ubezpieczonego nieszczęśliwego wypadku, który powoduje skutki określone w warunkach ubezpieczenia.

Ubezpieczenie turystyczne

Można z niego skorzystać w czasie wyjazdów krajowych lub zagranicznych. Gwarantuje pokrycie kosztów leczenia. Wykupując je, warto zwrócić uwagę, czy zawiera w sobie transport poszkodowanego do kraju, zwrot kosztów za przeprowadzoną akcję poszukiwawczą bądź ubezpieczenie bagażu.

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

Coraz częściej pojawia się w ofercie ubezpieczycieli. W zależności od ubezpieczyciela może obejmować różny zakres ochrony. Przykładowo może chronić nie tylko od szkód mechanicznych czy kradzieży, ale także od szkód w oprogramowaniu. Na rynku dostępne są także ubezpieczenia od szkód, które zaistniały z winy właściciela sprzętu, jak na przykład zalanie laptopa kawą.
Opracowanie:
Martyna
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz