Materiał Partnera

Lipoliza – sposób na walkę z tłuszczykiem

Lipoliza – sposób na walkę z tłuszczykiem

Lipoliza iniekcyjna to metoda, która pozwala pozbyć się tłuszczu z wybranych partii ciała. Polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny do ciała w tym również do podbródka czy wokół obszaru oczu. To prowadzi do redukcji niechcianej tkanki tłuszczowej. Zabieg lipolizy iniekcyjnej pozwala zatem nie tylko pozbyć się tłuszczu z brzucha czy boczków, ale poprawić kondycję skóry oraz jej napięcie.

Czym jest lipoliza iniekcyjna?

Coraz więcej osób marzy o pięknej i zgrabnej sylwetce. Dlatego poszukuje zabiegów, które pozwolą pozbyć się niechcianego tłuszczyku. Jednym z nich jest zabieg lipolizy iniekcyjnej. Jest to zabieg nieinwazyjny, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Polega na wstrzyknięciu w wybraną partię ciała roztworu fosfatydylochiny. Pomaga on rozpuścić niechcianą tkankę tłuszczową. Zabieg jest mniej ryzykowny od tradycyjnej liposukcji i nie wymaga przebywania w szpitalu po jego wykonaniu.

Jak przebiega zabieg?

Lipoliza iniekcyjna trwa maksymalnie godzinę, a czas uzależniony jest od partii ciała. Pacjent przed zabiegiem poddawany jest znieczuleniu miejscowemu, a następnie w brzuch, uda, czy pod oczami wstrzykiwany jest roztwór fosfatydylochiny i deoksycholatu (soli żółciowej). Substancje te rozpuszczają komórki tłuszczowe, które następnie są transportowane do wątroby i usuwane z organizmu. Po wykonaniu lipolizy może pojawić się opuchlizna i zaczerwienienie w miejscu wkucia igły. Jednak w ciągu kilku dni wszystko znika i pacjent może cieszyć się zdrowym ciałem.  W celu minimalizacji dyskomfortu po zabiegu stosuje się masaż limfatyczny. Pozwala on przyspieszyć wydalanie niechcianego tłuszczu z organizmu.

Efekty zabiegu

Zabieg lipolizy jest bezpieczny i może się mu poddać praktycznie każdy. Jednak najbardziej zauważalny będzie efekt u osób, których nadmiar tkanki tłuszczowej jest niewielki. Lipoliza iniekcyjna nie sprawdzi się u pacjentów, którzy chcą szybko pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu. W tym przypadku niezbędne jest poddanie się odsysaniu tłuszczu, który jest znacznie bardziej inwazyjny, wymaga pobytu w szpitalu oraz konsultacji z lekarzem. Zabieg lipolizy iniekcyjnej z kolei może być wykonany w wielu obszarach jak: pośladki, brzuch, uda, plecy, kark, ramiona czy kolana. Co ciekawe wielu pacjentów decyduje się na lipolizę w obrębie twarzy. Ma ona pomóc w pozbyciu się worków pod oczami, podwójnego podbródka lub tłuszczu z policzków.

Opracowanie:
Złotniki Kujawskie, Kościelna 4
tel. 605 486 479
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz