Materiał Partnera

Likwidacja szkód z doradcą ubezpieczeniowym

Likwidacja szkód z doradcą ubezpieczeniowym

Z usług doradców ubezpieczeniowych, korzysta coraz większa liczba Polaków. Dzisiaj, aby podpisać bowiem dobrą umowę dotyczącą ubezpieczenia na życie, OC, czy AC, należy bowiem znać uwarunkowania rynkowe, a także przeanalizować sytuację danego klienta. Nie tylko jednak doradztwem i pośrednictwem ubezpieczeniowym, zajmują się najlepsi agenci. Wielu z nich pomaga również w skutecznej likwidacji szkód.

Czym jest likwidacja szkód?

Za likwidację szkód uznaje się najczęściej działanie zakładu ubezpieczeniowego, który chce określić okoliczności wypadku/zdarzenia, przyczyny i skutki wypadku, rozmiar szkody i odszkodowania, czy istnienie winy osób trzecich. Jest to zatem bardzo ważny proces, który wyznacza to, czy wedle umowy danemu klientowi przysługuje świadczenie odszkodowawcze, czy też nie.

Likwidacja szkody – zadbaj o swoje interesy

Niestety ale w przypadku likwidacji szkód, wielokrotnie ubezpieczyciel zaniża wartość danej szkody, wypłacając klientowi najniższe z możliwych przy danej sytuacji świadczeń. Dzieje się ta między innymi dlatego, że towarzystwa ubezpieczeniowe stosują inną metodologię określania zakresu szkód i ich ekonomicznych aspektów. Aby zadbać o swoje interesy, zawsze warto w kwestiach spornych lub niezadowalających, udać się do agentów ubezpieczeniowych. To oni na drodze mediacji i negocjacji, mogą zmienić postanowienia dotyczące szkód, wielokrotnie powołując do danej sprawy niezależnego rzeczoznawcy, a czasem nawet radcę prawnego.

Spory z ubezpieczycielem na własną rękę, często zatem nie przynoszą pożądanych rezultatów. Inaczej jest jednak wtedy, kiedy sięgniemy po pomoc agenta ubezpieczeniowego.

Agent ubezpieczeniowy – pomoc w formalnościach

Likwidacja szkód zarówno wtedy, kiedy jesteśmy poszkodowanym, jak i sprawcą, nie należy do łatwych zadań jeśli chodzi o kwestie administracyjne, czyli czysto formalne. To dlatego dzisiaj warto również te obowiązki przekazać agentowi ubezpieczeniowemu, który przejmie rolę reprezentanta klienta. Warto przy tym wiedzieć, że najlepsi specjaliści, są gotowi na likwidację szkód dotyczących ubezpieczenia na życie, na mieszkanie, ubezpieczeń majątkowych, grupowych, turystycznych, komunikacyjnych, OC, czy też rolnych, u takich ubezpieczycieli, jak: Allianz, Compensa, Concordia, Ergo Hestia, Generali, Gothaer, HDI, Inter Risk, Proama, PZU, Warta, Uniqua, MTU, LINK 4, TUW, TUŻ i u wielu innych.

Jeśli szukasz zatem pomocy przy likwidacji szkód zgłoś się do Pośrednictwa finansowo-ubezpieczeniowego MAG-WER, gdzie podejmowane są nawet najbardziej zawiłe sprawy odszkodowawcze. Kompleksowe objaśnienie sprawy i wspólnie podejmowana walka, gwarantowane.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz