Artykuł sponsorowany

Licówki czy korony? Poznaj najważniejsze różnice

Licówki czy korony? Poznaj najważniejsze różnice

Nierówne, nieestetycznie wyglądające zęby, braki w uzębieniu, przebarwienia – to wszystko negatywnie wpływa na naszą samoocenę i pewność siebie, a także powoduje dyskomfort. Na szczęście obecnie możemy skorzystać ze stomatologii estetycznej, która proponuje całą gamę interesujących zabiegów. Do godnych uwagi rozwiązań należą m.in. licówki i korony. Czym się one jednak różnią? Sprawdźmy.  

Czym są licówki?

Licówki to cienkie płatki, które przykleja się na powierzchni zęba. Dzięki temu możemy ukryć wszelkie mankamenty naszego uśmiechu. Ta nieinwazyjna korekta jest w stanie znacząco poprawić nasz komfort życia. Licówki wykonuje się z różnych materiałów – mogą być m.in. porcelanowe, kompozytowe i ceramiczne. Do najczęściej wybieranych licówek możemy zaliczyć licówkę pełnoceramiczną o wysokiej estetyce i która ma znaczną przewagę nad licówką kompozytową. Kompozytowe wyróżniają się stosunkowo niską ceną, lecz po czasie mogą odbiegać od pierwotnego koloru. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że nie zawsze możemy zdecydować się na to rozwiązanie. 

Czym charakteryzują się korony?

Korony zębowe służą do rekonstrukcji zębów bardzo zniszczonych przez próchnicę. Można je także mocować na implantach, jeśli wystąpiły braki w uzębieniu. W tym przypadku wyróżniamy elementy pełnoceramiczne, porcelanowe na podbudowie ceramicznej, metalowej lub złotej i kompozytowe. Jak informują specjaliści z gabinetu stomatologicznego White Dental Clinic, korony często uważane są za ostateczność, gdyż wymagają początkowego spiłowania zębów. Jest to więc rozwiązanie dla osób, które z powodu znacznego odkruszenia zęba lub jego zniszczenia przez próchnicę nie mogą skorzystać z mniej inwazyjnej metody. 

Korony różnią się zatem od licówek przede wszystkim zastosowaniem. Licówki zakłada się tylko na zdrowe zęby – a więc nie możemy mieć niewyleczonej próchnicy, chorób dziąseł czy wad zgryzu. Natomiast korony zębowe przeznaczone są dla osób z bardzo zniszczonym uzębieniem – zdarza się, że stanowią jedyną szansę na odzyskanie pięknego uśmiechu. Ponadto ich mocowanie przebiega nieco inaczej. Oba rozwiązania przekładają się jednak na poprawę estetyki naszego uzębienia i przywracają prawidłową funkcję żucia. Jeśli mamy możliwość wyboru zabiegu, to warto skonsultować wszelkie obawy i wątpliwości ze specjalistą. 
Opracowanie:
Warszawa, Stefana Żeromskiego 1 lok. U9
tel. 501 772 617
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz