Materiał Partnera

Lepiej zatrudniać informatyka czy korzystać z usług firmy informatycznej?

Lepiej zatrudniać informatyka czy korzystać z usług firmy informatycznej?

Niemal każda firma do prowadzenia swojej działalności wykorzystuje system komputerowy. Jest to rozwiązanie niezmiernie wygodne, zatem nic dziwnego, że jest to tak popularna opcja. Jednak nie da się wyeliminować różnego rodzaju awarii systemów komputerowych czy problemów z siecią. W takich przypadkach warto skorzystać z usług informatycznych zaufanych specjalistów. Czy jednak lepiej zatrudnić informatyka na etat, czy korzystać z usług firm informatycznych?

Zakres usług

Pierwszą kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę, jest zakres usług, jakich będziemy wymagać od naszych specjalistów. Warto mieć świadomość, że nie ma specjalistów od wszystkiego, zatem lepiej nie oczekiwać, że zatrudniając jednego informatyka, zaprojektuje on nam doskonałą stronę internetową, będzie zarządzał naszymi sieciami i poprowadzi administrację serwerów. Dlatego, jeśli potrzebujemy pomocy przy różnych kwestiach, zdecydowanie lepiej jest skorzystać z usług zaufanej firmy informatycznej, jak na przykład Itnet 24. Wojna M. z Łużnej w województwie małopolskim. Dzięki takiej decyzji możemy mieć pewność, że niezależnie od okoliczności uzyskamy należytego wsparcia. Niestety, jeśli zatrudnimy osobę, która specjalizuje się w projektowaniu stron, może ona nie mieć doświadczenia przy awariach systemów komputerowych, a wtedy i tak zmuszeni będziemy do skorzystać z usług informatycznych innej firmy. Takie rozwiązanie zdecydowanie mija się z celem. Jeśli natomiast zależy nam wyłącznie na administracji serwerów i spraw z tym związanych, pracownik na etat może być dobrym rozwiązaniem. W związku z tym przed podjęciem decyzji zdecydowaniem musimy przemyśleć, czego oczekujemy i z jaką częstotliwością zamierzamy korzystać z usług informatycznych.

Koszty

Zakres usług informatycznych, na jakich nam zależy, przekłada się bezpośrednio na drugą ważną kwestię, czyli koszty. Podobnie jak we wcześniejszym punkcie, musimy sobie jasno określić, czym dokładnie ma się zająć nasz specjalista oraz ile czasu zajmie jego praca. Zatrudnienie dobrego informatyka na etat to spory koszt, nie ma w tym nic dziwnego bowiem branża IT i wszelkie usługi informatyczne wymagają ogromnej wiedzy. W wielu przypadkach może się okazać, że administracja serwerów czy naprawa sporadycznej awarii systemu komputerowego nie zajmuje tak dużo czasu, jak nam się wydawało, a mimo to musimy zapłacić każdego miesiąca za pełny wymiar godzin pracy naszego pracownika. Dzięki korzystaniu z usług firm informatycznych ponosimy koszty wyłącznie za faktycznie wykonaną pracę, a ich wysokość znamy już na samym początku. To racjonalne rozwiązanie, prawda?

Reasumując, decyzja o zatrudnieniu informatyka lub korzystaniu z usług firmy zewnętrznej powinna być uzależniona przede wszystkim od naszych oczekiwań i zakresu prac do wykonania. Każda firma działa nieco inaczej, zatem warto się dobrze zastanowić, aby później nie przepłacać

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz