Materiał Partnera

Lekkie konstrukcje stalowe- Budowa hal przemysłowych i wykonanie, montaż konstrukcji, hale rolne z Biskupca

Lekkie konstrukcje stalowe- Budowa hal przemysłowych i wykonanie, montaż konstrukcji, hale rolne z Biskupca

Nowoczesne i innowacyjne gospodarstwa rolne nie opierają swojego działania tylko na wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, ale również na korzystaniu z funkcjonalnych budowli. Należą do nich m.in. stalowe oraz blaszane hali o lekkiej konstrukcji, które mają zapewniać odpowiednią ochronę maszyn rolniczych przed wpływem warunków atmosferycznych. Dowiedz się, jak się je wykonuje.

Wyspecjalizowany wykonawca

Jeśli jesteś zainteresowany budową hali rolnej, powinieneś zgłosić się do wyspecjalizowanego podmiotu projektującego i montującego konstrukcje stalowe. Polecane wśród klientów biznesowych oraz indywidualnych jest przedsiębiorstwo Konmet, które zajmuje się wykonawstwem konstrukcji salowych szkieletowo-prętowych i prętowo-ciągnowych, hal przemysłowych, świetlików halowych czy lekkich hali różnego przeznaczenia. Wybierając wykonawców o szerokim zakresie usług, będziesz mieć gwarancję solidnego i szybkiego wykonania projektu wraz z montażem, a także wykorzystania przez niego najlepszych gatunkowo materiałów budulcowych. Warto wiedzieć, że firmy zajmujące się wznoszeniem konstrukcji stalowych, posiadają najczęściej katalog gotowych projektów, a także są przygotowane na realizację zleceń na indywidualne potrzeby klienta.

Hale rolne – zastosowanie

Hale rolne wykorzystywane są głównie do ochrony maszyn rolniczych oraz specjalistycznych sprzętów. Ich lekka, ale bardzo stabilna i wytrzymała konstrukcja pozwala na skuteczną ochronę maszyn przed śniegiem, deszczem, upałami, a także wpływem innych warunków atmosferycznych (nowoczesne hale wykonane są z materiałów antykorozyjnych ze specjalnymi powłokami). Dzięki wykorzystaniu hali częściowo zabudowanych można uzyskać również odpowiedni poziom wilgotności, wymagany przy magazynowaniu materiałów masowych pochodzących z upraw rolniczych lub też produktów przetwórstwa drzewnego. Hale rolne są projektowane przez najlepsze firmy według zapotrzebowania klienta – określa się je po przeprowadzeniu wizji lokalnej, która pozwala na wybór odpowiedniego rozwiązania. Wśród rolników dominują hale rolne zabudowane z jednej bądź z trzech stron (dany typ hali może pozwalać na ochronę przeciwwietrzną na różnych poziomach – nawet do 90%).

Pozwolenie na budowę

Warto wiedzieć, że budowa hali rolniczych wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. To dlatego najlepiej wykorzystywać wiedzę podmiotów szeroko wyspecjalizowanych w projektowaniu konstrukcji stalowych, a także w ich montażu. Pozwolenia nie trzeba uzyskiwać jednak dla hali o określonej powierzchni i typie:

  • hale o powierzchni do 25 m2 w mieście oraz 35 m2 poza nim nie wymaga uzyskania pozwolenia, ważne jest jednak zgłoszenie jej budowy w odpowiednim urzędzie (limit dwóch hal na 500 m2 powierzchni działki),
  • hale z dachem wspartym na słupach do 50 m2 również nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę (limit dwóch hal tego typu na każde 1000 m2 powierzchni).

Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz