Artykuł sponsorowany

Lekkie i kompaktowe roboty przemysłowe

Lekkie i kompaktowe roboty przemysłowe

Robotyka to przyszłość. Wiedzą o tym szczególnie dobrze przedstawiciele sektora przemysłowego, którzy już teraz wprowadzają do swoich zakładów szereg innowacji technologicznych usprawniających proces produkcji. Klienci powinni dziś zwrócić szczególną uwagę na linię lekkich i mobilnych robotów przemysłowych. Jakie są ich możliwości? Czy opłaca się w nie inwestować? Wyjaśniamy.

Czemu służą roboty przemysłowe?

Rynek nie może się dziś rozwijać bez zautomatyzowanego i zrobotyzowanego przemysłu. Obecnie wytwarza się bowiem coraz szerszą i bardziej zróżnicowaną gamę produktów o różnych zastosowaniu. Należy więc wdrażać bardziej zaawansowane procesy produkcyjne. Tylko wówczas klient otrzyma produkt o zwiększonej funkcjonalności przy jednoczesnym zachowaniu jego wysokiej jakości. Inną sprawą jest to, że coraz mniej jest wykwalifikowanych pracowników, którzy byliby w stanie wykonać dość skomplikowane czynności bez szkody dla finansów firmy.

Przedsiębiorstwa, które korzystają z najnowszych rozwiązań technologicznych, zwłaszcza w zakresie robotów kompaktowych, odnotowują wzrost rentowności produkcji. Przekłada się to na ogólną większą produktywność i poprawę konkurencyjności. Nie ma wątpliwości – nadążać za konkurencją, trzeba uwzględnić robotyzację w strategii biznesowej.

Właściwości lekkich robotów przemysłowych

Specyfikę kompaktowych modeli robotów przemysłowych najlepiej omówić na konkretnym przykładzie.

Mowa tutaj o ekskluzywnym robocie kompaktowym z serii EXZII-600F/800F. Dostępny jest on u dostawcy DARSTA. To niezawodne urządzenie wyposażone w dwie osie servo, charakteryzujące się dużą prędkością pracy przy kompaktowej konstrukcji. Do tego należy jeszcze dodać wbudowany sterownik. Efekt? Więcej zaoszczędzonego miejsca.

To, czym wyróżnia się ten sprzęt, to kompaktowy i mieszczący się w dłoni panel operatorski. Mimo niewielkich gabarytów ten element ma czytelny kolorowy wyświetlacz, z ikonami wspólnymi dla każdego wybranego języka (polski, angielski, francuski, japoński, koreański, chiński). Daje to spore możliwości i sprzyja działaniom w międzynarodowym środowisku pracy. Co więcej, panel nie ma baterii podtrzymania pamięci, natomiast może przechowywać dane w pamięci EEPROM.

Pozycja pracy jest pionowa. Z kolei prowadnice liniowe na pionowych i poziomych osiach gwarantują wysoką sztywność. W standardzie wyposażony jest w smukły chwytak z szerokimi szczypcami

Panel operatorski służy do tworzenia i edycji programów, możliwość edycji programu w trybie auto.

W standardzie wyposażony jest w:

  • generator podciśnienia,
  • sygnał taśmociągu,
  • detekcję wlewka i próżni,
  • wspornik wtryskarka-robot.

Jak wybrać odpowiedniego dostawcę?

Warto wybrać godnego zaufania partnera, takiego jak firma DARSTA, która specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej klasy produktów z zakresu robotyki. To jedyny przedstawiciel renomowanej japońskiej marki Harmo na rynek europejski.

Doświadczeni dystrybutorzy dysponują szeroką wiedzą na temat maszyn i robotów przemysłowych. Możesz więc liczyć na fachową pomoc przy dobrze produktów pozwalających zautomatyzować procesy produkcyjne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz