Materiał Partnera

Lekarz mobilny dla dzieci

Lekarz mobilny dla dzieci

Szczególną grupą pacjentów są dzieci. To one przechodzą różnego rodzaju choroby ze znacznie większą intensywnością, niż w przypadku osób dorosłych, co związane jest z ich mniej przystosowanym układem immunologicznym. Warto zatem w przypadku wystąpienia objawów przeziębienia, grypy, czy nawet alergii, zgłosić się do lekarza pediatry, który oferuje wizyty domowe. Dzięki temu dziecko uniknie niepotrzebnej utraty sił związanej z oczekiwaniem na przyjęcie w przychodni.

Zakres pomocy lekarza mobilnego

Lekarz mobilny wyspecjalizowany w pediatrii może zagwarantować dziecku tę samą opiekę medyczną, co specjalista stacjonarny. Wizyty domowe nie dotyczą tylko określenia stanu zdrowia małego pacjenta, czy wystawienia nierefundowanych/refundowanych recept, ale są także często związane z bardziej złożonymi przypadkami. Mowa między innymi o konieczności objęcia wnikliwą opieką lekarską dzieci, które przechodzą zaostrzone infekcje, ale nie wymagają hospitalizacji. Lekarz może przeprowadzić między innymi procedurę dożylnego nawadniania organizmu, czy może też wykonać szybkie testy weryfikacyjne z kropli krwi (strep-test, crp). Warto przy tym wiedzieć, że szczególnie opieka mobilna lekarzy pediatrów jest ważna po przebytych chorobach leczonych w szpitalach, czy przy różnego rodzaju schorzeniach przewlekłych – alergiach, astmie, padaczce, stwardnieniu rozsianym, niepełnosprawności fizycznej, czy przy chorobach naczyniowo-mózgowych.

Wiele przypadków wymaga od pediatry odwiedzającego chore dziecko, posiadania kwalifikacji pielęgniarskich, co pozwoli m.in. na prawidłowe oczyszczanie np. ran, czy też zapobieganiu wystąpienia odleżyn. Bardzo szeroki zakresem usług charakteryzuje się lekarz Anna Baranowska-Jaźwiecka, która posiada odpowiednie przeszkolenie pedagogiczne i psychologiczne. Jej współpraca z małymi pacjentami, przebiega zawsze w miłej atmosferze.

Patronaże noworodków

Patronaże, czyli pierwsze wizyty lekarskie dla noworodków, są bardzo ważne, zwłaszcza dla młodych rodziców. Tego typu opieka lekarsko-pielęgniarska dotyczy dwóch bardzo ważnych elementów. Pierwszym z nich jest określanie bilansów zdrowia dziecka, które powinny być przeprowadzane w odpowiednich odstępach czasu. Pozwalają one orzec, czy maluch rozwija się w prawidłowy sposób pod kątem fizycznym, neurologicznym, czy psychicznym. Drugą ważna funkcją patronaży, jest szkolenie rodziców w zakresie opieki nad dzieckiem. Sposobów przewijania, technik karmienia, kąpieli, czy nawet tego, w jaki sposób dziecko powinno być ubierane. Najczęściej opieka pielęgniarska świadczona jest w ramach patronaży od 3 do 6 razy!

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz