Materiał Partnera

Lecznicze właściwości śluzu ślimaka

Lecznicze właściwości śluzu ślimaka

Kosmetyki, które w składzie zawierają śluz ślimaka, od lat cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Najczęściej po tego typu kosmetyki sięgają mieszkańcy Korei oraz Japonii. Jednak w również europejscy oraz polscy producenci coraz częściej wykorzystują śluz ślimaka w swoich produktach. Jakie substancje wchodzą skład śluzu? Jakie są jego właściwości i działanie? I jak przyczynia się do poprawy wyglądu naszej skóry?

Co wchodzi w skład ślimakowego śluzu?

Śluz ślimaka, który posiada konsystencje gęstego żelu jest bogatym źródłem aktywnych substancji, które korzystnie wpływają na naszą skórę. W śluzie ślimaka znajdziemy przede wszystkim allantoinę, która posiada silne właściwości nawilżające, kojące oraz przeciwzapalne. Śluz jest także bogaty w kolagen oraz elastynę, witaminy A, C, E, kwas glikolowy. To również cenne źródło naturalnych antybiotyków, a także mukopolisacharydów zmniejszających podrażnienia i uczulenia. Dzięki bogatemu składowi kosmetyki ze śluzem ślimaka idealnie nadają się do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Tak kompleksowo działające kosmetyki w Polsce otrzymamy m.in. od firmy Snails Garden, która zajmuje się produkcją kremów ze śluzem ślimaka.

Kiedy zastosować krem ze śluzem ślimaka?

Kosmetyki ze śluzem ślimaka, dzięki bogactwu składników odżywczych, doskonale radzą sobie w przypadku wielu problemów skórnych. Kiedy warto sięgnąć po krem ze śluzem? Przede wszystkim w przypadku, gdy cierpimy na problemy z utrzymaniem prawidłowego nawilżenia skóry. Zawarta w śluzie witamina E intensywnie nawilży przesuszoną skórę. Tego typu kremy doskonale wygładzają zmarszczki, poprawiają sprężystość oraz jędrność skóry, dodatkowo spowalniają one proces starzenia. Śluz ślimaka to także ratunek dla osób cierpiących na trądzik młodzieńczy oraz trądzik różowaty usuwa on martwe komórki naskórka, oczyszcza pory skóry oraz eliminuje stany zapalne skóry i zabija szkodliwe bakterie oraz grzyby. Kremy zawierające śluz wspomagają skuteczną regenerację skóry, przyspieszają proces rozjaśnienia i likwidację blizn oraz rozstępów. Wspomagają one także eliminacje, tak nielubianego przez kobiety cellulitu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupię kremu?

Kiedy zdecydujemy się na zakup kosmetyków zawierających śluz ślimaka, warto zwrócić uwagę na ilość tego składnika w danym kosmetyku. Oczywiście im wyższa zawartość śluzu, tym lepsze właściwości kosmetyków. Warto także pamiętać, że nawet silnie działający składnik, w tym przypadku śluz, potrzebuje czasu i systematycznego stosowania. Dlatego dobrze jest używać kremów ze śluzem ślimaków, jako krem do codziennej pielęgnacji.

Opracowanie:
Oceń artykuł (4)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz