Artykuł sponsorowany

Leczenie żylaków odbytu metodą Barrona

Leczenie żylaków odbytu metodą Barrona

Choroby hemoroidalne pojawiają się u osób w różnym wieku. Aż 50% społeczeństwa w ciągu swojego życia cierpi na dolegliwości ze strony odbytu w różnym natężeniu. Niektóre przypadłości łatwo usunąć za pomocą maści, specjalnych czopków, tak zwanych nasiadówek z ziół oraz dzięki innym środkom farmakologicznym. Niestety, wiele ze schorzeń wiąże się z koniecznością przeprowadzenia specjalistycznego zabiegu w gabinecie proktologicznym. Jedną ze skutecznych metod usuwania hemoroidów w różnym stadium jest metoda Barrona.

Kiedy należy zwrócić się o pomoc do proktologa?

Objawami choroby hemoroidalnej są tępy ból odbytnicy, krwawienie, krew w stolcu, uczucie świądu, pieczenie, dyskomfort w trakcie siedzenia i chodzenia, uczucie niepełnego wypróżnienia, a nawet biegunki czy zaparcia. Warto wiedzieć, że problemy z żylakami odbytu są w pełni wyleczalne tylko dzięki pomocy proktologów – polecany gabinet proktologiczny jest prowadzony w Opolu przez lek. med. Annę Bielec-Michałowską, która zwalcza takie choroby jak polipy, guzki krwawnicze, szczeliny, torbiele czy ropnie. Pamiętaj, że im później udasz się do proktologa, tym bardziej może rozwijać się Twoja choroba – niebezpieczne stadium choroby hemoroidalnej to stopień trzeci i wzwyż.

Małoinwazyjna metoda Barrona

Metoda Barrona jest zaliczana do jednej z najskuteczniejszych technik usuwania żylaków odbytu w stadiach I i II, a także w niektórych przypadkach w stadium III. Zaletą metody Barrona jest brak ingerencji operacyjnej, co pozwala na szybkie przeprowadzanie zabiegu. Wykonuje się go dzięki specjalnym gumowym opaskom, które precyzyjnie zakładane są przez lekarza proktologa na szyję guzka krwawniczego. W ten sposób guz ulega martwicy, a następnie oddziela się od podstawy żylnego ciała jamistego.

Jak wygląda zabieg metodą Barrona?

Zabieg przeprowadzany metodą Barrona jest małoinwazyjny, szybki i wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Etapami zabiegu są:

  • ocenienie wielkości guzka krwawniczego metodą anoskopową,
  • wprowadzenie ligatora z dwoma gumkami,
  • przy użyciu specjalnych szczypiec guzek krwawniczy jest wprowadzony do wnętrza ligatora,
  • zsunięcie gumek z ligatora w celu zaciśnięcia podstawy guzka.

W taki sposób niedokrwiony guzek po dwóch tygodniach (przedział od 10-16 dni) oddziela się od podstawy, co skutkuje jego usunięciem. Ważne jest to, że tylko w niektórych przypadkach można założyć specjalne gumki na więcej niż jeden guzek. W zaawansowanych etapach choroby guzki usuwane są pojedynczo.

Skuteczność metody Barrona

Według statystyk aż 90% pacjentów nie wymaga po przeprowadzonym zabiegu Barrona ponownego leczenia. Choroba hemoroidalna jest zatem w pełni uleczalna, ale zależy to od zaangażowania pacjenta, który musi wyzbyć się przeszkody natury psychologicznej, oraz od wykwalifikowanego ośrodka, wykorzystującego tylko najnowocześniejszy sprzęt oraz techniki.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz