Artykuł sponsorowany

Leczenie zębów pod mikroskopem – co warto wiedzieć?

Leczenie zębów pod mikroskopem – co warto wiedzieć?

Problemy z zębami dotykają każdego nawet wtedy, kiedy dbamy o nie i przestrzegamy higieny jamy ustnej. Ubytki czy próchnica niezauważona w porę może zwiastować konieczność leczenia kanałowego. Rolą dentystów i stomatologów jest uratowanie takiego zęba przed ekstrakcją. Nowoczesne metody takie jak endodoncja mikroskopowa pozwalają zajrzeć głębiej i leczyć lepiej problematyczne zęby.

Nowoczesne leczenie zębów – zalety

Leczenie kanałowe zębów zyskało bardzo wiele od kiedy w gabinetach stomatologicznych pojawiły się nowoczesne maszyny wykorzystujące mikroskop. Nieustanny rozwój medycyny, w tym stomatologii zaowocował powstaniem urządzeń, które znacznie ułatwiają pracę stomatologów, a jednoczenie poprawiają jakość przeprowadzonego leczenia. Mikroskopy w stomatologii pozwalają przeprowadzić zabiegi stomatologiczne z dużo większą precyzją, więc znacznie rzadziej dochodzi do powikłań lub reinfekcji leczonych zębów. Praca na mikroskopie sprawia również, że dentysta może zajrzeć w głąb kanałów zębowych, a duże powiększenie ułatwia dokładnie oczyszczenie ich z bakterii, co jest kluczowe dla powodzenia terapii.

Endodoncja mikroskopowa ma się od kilku lat całkiem dobrze w kraju nad Wisłą, a oferta gabinetów stomatologicznych pokroju Dentlight z Warszawy jest coraz szersza. Zabiegi tego typu są coraz lepiej dostępne dla pacjentów, dzięki czemu setki zębów zagrożonych usunięciem, zostały uratowane przed ekstrakcją. Procedura ta nie należy do najtańszych, jednak znakomite efekty w leczeniu zębów powinny przekonać każdego, aby podjąć się walki o ząb. Ekstrakcja zęba oraz późniejsze założenie implantu w miejsce ubytku jest zdecydowanie dużo bardziej kosztowne, niż leczenie endodontyczne pod mikroskopem.

Na czym polega leczenie pod mikroskopem?

Gabinety stomatologiczne wykorzystujące do zabiegów mikroskop posiadają urządzenia, które doskonale powiększają obszar roboczy oraz bardzo mocno doświetlają go. Właśnie to jest kluczem dla skuteczności leczenia pod mikroskopem. Wszystko świetnie widać, więc zlokalizowanie ubytków nie sprawia problemów, a sprawdzenie drożności i głębokości kanałów zębowych przebiega znacznie sprawniej, gdyż są widoczne niemalże „jak na dłoni”. Stomatolog dzięki użyciu mikroskopu może przeprowadzić leczenie nie tylko dużo skuteczniej, ale i szybciej. 

Często terapia zęba może być kompletna już po… jednej wizycie! Przypominając sobie konieczność kilkukrotnych wizyt na fotelu dentystycznym podczas standardowego leczenia kanałowego zęba jest to naprawdę ogromna różnica dla pacjenta. Nowoczesna aparatura dentystyczna przyda się również do innych zabiegów stomatologicznych. Stomatologia zachowawcza równie chętnie korzysta z mikroskopu do leczenia zębów z próchnicy nawet we wczesnym stadium choroby. Leczenie pod mikroskopem pozwala usunąć ubytek bez nadmiernej ingerencji w zdrową tkankę zęba. 

Mikroskop doskonale sprawdza się również podczas resekcji korzenia zęba, udrażniania wąskich kanałów o nietypowej budowie, usuwania fragmentów ułamanych zębów, które są trudne do zlokalizowania, a także w wielu innych sytuacjach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz