Materiał Partnera

Leczenie wad zgryzu w dorosłości jest możliwe i konieczne. Dlaczego warto udać się na wizytę do ortodonty?

Leczenie wad zgryzu w dorosłości jest możliwe i konieczne. Dlaczego warto udać się na wizytę do ortodonty?

Osoby, które marzą o prostych, zdrowych zębach, bez względu na wiek, powinny udać się do specjalisty, który oceni zgryz i dobierze odpowiednie leczenie. Takie działanie pozwoli im nie tylko spełnić marzenia, o prostych i śnieżnobiałych zębach, ale także uniknąć kłopotów zdrowotnych, z którymi mogą borykać się w przyszłości. Warto bowiem mieć na uwadze, że niepozorne wady zgryzu mogą namieszać.

Kiedy wybrać się na wizytę do ortodonty?

Pierwsza profilaktyczna wizyta u ortodonty powinna odbyć się jeszcze w dzieciństwie. Dziecko, które ma już zęby stałe, powinno koniecznie zostać zabrane na wizytę, jeśli rodzic zauważy u niego wady zgryzu - nierówne zęby lub wady wymowy. Wspomniane objawy mogą jednak ujawnić się znacznie wcześniej - w momencie, gdy dziecko ma jeszcze zęby mleczne. Nie są one przeszkodą do tego, aby rozpocząć leczenie ortodontyczne. Jest ono konieczne, jeśli u malucha lekarz stwierdzi wady zgryzu. Odpowiednio wcześnie zahamowane, pozwolą uniknąć dalszych problemów z uzębieniem. Dorośli, którzy zauważyli u siebie krzywe zęby i wady zgryzu, nie muszą się martwić. Problemy te można rozwiązać także u nich. Leczenie będzie dłuższe i bardziej kosztowne, jednak zakończone pełnym sukcesem. Chcąc skorzystać z pomocy profesjonalistów, warto udać się do sprawdzonego gabinetu, jakim jest OrtoDentis Teresy Chimczak.

Trudne leczenie, do którego trzeba podejść z cierpliwością

Choć leczenie ortodontyczne można zacząć w każdym wieku, najlepsze efekty uzyskuje się u dzieci. Niemniej jednak nie oznacza to, że dorośli powinni zaniechać wizyty u ortodonty. Wręcz przeciwnie - to także dobry moment, aby zająć się zgryzem. Jedno, o czym powinno się pamiętać, to fakt, że po zakończeniu wzrostu zębów, leczenie wad zgryzu może okazać się trudniejsze i bardziej czasochłonne. Dorosłe osoby powinny mieć na uwadze, że lekarz ortodonta całościowo spojrzy na ich zdrowie. Nie skupi się jedynie na krzywych zębach, ale także na łuku dolnym i górnym oraz kości całej twarzy. Często bowiem okazuje się, że krzywy zgryz jest dopiero początkiem problemów zdrowotnych, którymi trzeba się zająć. Dzięki kompleksowemu leczeniu jest w stanie poprawić cały układ stomatologiczny, czyli zgryz, a także stosunek zębów i szczęki do całej żuchwy. Ciekawe jest także to, że leczenie ortodontyczne jest w stanie zwiększyć napięcie mięśniowe w czaszce, co powoduje, że relacja żuchwy dolnej i górnej staje się korzystna dla pacjenta.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz