Materiał Partnera

Leczenie protetyczne – usługi stomatologiczne

Leczenie protetyczne – usługi stomatologiczne

Dzisiejsza medycyna jest bardzo innowacyjna. Technika wytwarzania materiałów, a także specjalistycznych urządzeń i rozwój badań mocno wpłynęły na stomatologię. To właśnie innowacje technologiczne pozwalają cieszyć się pięknymi zębami nawet w przypadku utraty ich wszystkich – czy to z powodu wypadku, chorób przyzębia i zębów czy w związku z procesem starzenia.

Czym są uzupełnienia protetyczne?

Pomimo iż uzupełnienia protetyczne nie zalicza się do struktur biologicznych i są w pełni materiałami syntetycznymi, ich rola w stomatologii jest ogromna. To dzięki nim miliony osób na całym świecie odtwarza zniszczone lub utracone zęby. Dzięki temu wyeliminowane zostają poważne schorzenia zębów i dziąseł prowadzące do upośledzonego funkcjonowania aparatu żucia (układu stomatognatycznego), a nawet mowy – nieleczone zęby mogą wpływać na ogólne działanie organizmu, nie bagatelizuj tego nigdy. 

Leczenie protetyczne – etapy postępowania

Najlepsze pracownie protetyki stomatologicznej takie jak między innymi Michał Kondziela Pracownia protetyki stomatologicznej zapewniają pacjentom najlepsze rodzaje uzupełnień protetycznych – to one współpracują z gabinetami stomatologicznymi, które zajmują się zdrowiem pacjenta. Samo leczenie protetyczne jest długie i wymagające: wszystkie pozostałe zęby muszą zostać wyleczone, tak samo jak dziąsła. Następnie dokonuje się usunięcia chorych bądź martwych zębów. Bardzo ważne jest wcześniejsze pobranie wycisków szczęki górnej i dolnej, na których podstawie przygotowuje się woskowe protezy próbne – potrzebne do przymiarek oraz określenia wielkości zębów i ich koloru. Cały proces oddania protezy do użytku – od określenia czy można zastosować leczenie zachowawcze bądź korony protetyczne – trwa około tydzień (około 3 wizyty). Wytwarzanie protez dla gabinetów stomatologicznych jest błyskawiczne. Najlepsze pracownie protetyki są w stanie wykonać je w kilka dni!

Czynniki odpowiedniego dobrania uzupełnień protetycznych

Wybór odpowiedniego uzupełnienia protetycznego ta bardzo ważny krok w postępowaniach leczenia protetycznego. Warto wyzbyć się wstydu związanego z koniecznością zastosowania sztucznych elementów imitujących zęby, ponieważ ich wygląd wiernie odwzorowuje prawdziwy materiał biologiczny. Ważne jest też to, że dzisiejsza technika protetyczna pozwala na korzystanie z tego typu uzupełnień bez obawy o nieprzyjemne i nieprzewidywalne wydarzenia (odczepienie się jakiegoś elementu). Uzupełnienia protetyczne są zawsze idealnie dopasowane do fizjonomii określonego pacjenta, a czynnikami odpowiedniego doboru są: wiek pacjenta, ilość brakujących zębów, ocena stanu pozostałych zębów i dziąseł, zgryz pacjenta, a także oczekiwania pacjenta – tu ważny jest również aspekt finansowy. Warto zatem wybierać najlepszy gabinet dentystyczny, który współpracuje z renomowanymi pracowniami protetyki stomatologicznej.

Czym wyróżniają się najlepsze protezy?

Najlepsze protezy są cienkie i bardzo estetyczne, dzięki czemu mają lepsze utrzymanie. Ważne jest również to, aby nie uciskały dziąseł i podniebienia, oraz aby nie niszczyły wyrostka zębodołowego. Wielu pacjentów zwraca również uwagę na szybką adaptacje – najlepsze wyroby protetyczne są bardzo stabilne i co najważniejsze dają również komfort psychiczny (aspekt wizualny, brak obaw obluzowania przy mówieniu i jedzeniu).

Opracowanie:
Słupsk, Paderewskiego 27 lok. 1
tel. 609 850 059
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz