Materiał Partnera

Leczenie protetyczne podczas jednej wizyty? Tak, to już możliwe!

Leczenie protetyczne podczas jednej wizyty? Tak, to już możliwe!

Dziedzina protetyki, chirurgii szczękowej, a także implantologii, z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Sztuczne komponenty przestały być ruchomymi elementami, a dzisiaj można zastosować już konstrukcje, które idealnie dopasowane są do warunków fizycznych, danego pacjenta. Dowodem na rozwój stomatologii protetycznej, jest między innymi zmiana modelu leczenia. Kiedyś nawet drobne uzupełnienia wymagały kilkukrotnego stawienia się w gabinecie, obecnie cała procedura, jest realizowana w najlepszych ośrodkach przy jednej wizycie! Poznaj nowoczesną technologię CEREC! Korony w dwie godziny? To już możliwe…

Cyfrowe laboratorium protetyczne CEREC

Jednowizytowe leczenie protetyczne jest dzisiaj możliwe, dzięki wykorzystaniu między innymi cyfrowego laboratorium CEREC. Niestety obecnie dysponują nim tylko najlepsze ośrodki stomatologiczne w Polsce, zatrudniające wybitnych specjalistów dziedzinowych, mających olbrzymi wkład w rozwój krajowej implantologii stomatologicznej i chirurgii szczękowo-twarzowej.

Proces leczenia dzięki CEREC, przeprowadzany jest w pięciu etapach. Pierwszym z nich jest skanowanie szczęki, zębów, podniebienia i innych składowych jamy ustnej, przez specjalne urządzenie, pozwalającemu na wyeliminowanie stosowania wycisków. CEREC przetwarza bowiem zeskanowane dane i archiwizuje je w specjalnym programie komputerowym. To pozwala uzyskać precyzyjne dane, dotyczące wszystkich tkanek miękkich oraz twardych. Wycisk wirtualny, jest zatem o wiele skuteczniejszy, niż ten tradycyjny – i przy tym błyskawicznie wykonywalny, bez dyskomfortu pacjenta!

Kolejne etapy leczenia dzięki CEREC polegają na projektowaniu danego uzupełnienia według indywidualnych właściwości fizycznych pacjenta, a także dzięki gotowej bazy projektów. To umożliwia zaś przejście do szybkiego tworzenia uzupełnienia pełnoceramicznego, o odpowiednim odcieniu oraz wielkości kostki porcelanowej. Po kilkunastu minutach przeprowadzania tegoż procesu nowoczesna frezarka CEREC wykonuje rekonstrukcję z dokładnością do 25 mikronów! Gotowy wyrób cementuje się następnie według restrykcyjnych zasad prac pełnoceramicznych stomatologicznych.

To właśnie w taki sposób, pacjenci mogą uzyskać nawet w kilka godzin piękne uzupełniania znacznych braków uzębienia, nawet tego przedniego! Kilka lat temu, musieliby oni przejść nawet przez proces trwający do jednego miesiąca.

Warto jednak pamiętać, że technologię CEREC wdrożyły nieliczne gabinety w Polsce. Jednym z nich jest EDENTIKA Przychodnia Marii Kietlińskiej, która jest uznanym stomatologiem i chirurgiem szczękowo-twarzowym. Jej pomoc uzyskasz zaś w Zamościu.

Zalety stosowania CEREC

Do najważniejszych zalet leczenia protetycznego CEREC, zalicza się: wysoki poziom komfortu pacjenta, szybkość wykonania różnych typów uzupełnień, niezwykła precyzja znacznie lepsza, niż w przypadku wycisków tradycyjnych, a także atrakcyjna cena całego procesu leczenia. Nowoczesne technologie protetyczne takie, jak CEREC, to zatem przyszłość pięknych zębów każdego z nas!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz