Materiał Partnera

Leczenie protetyczne na najwyższym poziomie

Leczenie protetyczne na najwyższym poziomie

Utrata zębów to bardzo trudny moment dla wielu osób. Dodatkowo wiąże się z groźnymi dla zdrowia konsekwencjami, jak zanik tkanek lub kości po utracie zęba, bóle głowy czy problemy z układem pokarmowym. By ich uniknąć warto  zastanowić się nad uzupełnieniem braków w uzębieniu i poszukać dobrego protetyk. Empatyczny, ale też konkretny specjalista pomoże uporać się z problemem w taki sposób, by pacjent czuł się komfortowo.

Doświadczony specjalista

Jak każdy specjalista, także protetyk powinien być profesjonalistą w swojej dziedzinie. Równie istotne, co doświadczenie, jest indywidualne podejście do pacjenta, cierpliwość i troska o jego zdrowie i dobre samopoczucie. W wyborze pracowni protetycznej cena nie powinna być priorytetem. Lepiej zainwestować więcej i mieć pewność, że osoba, do której się zgłaszasz posiada zarówno umiejętności, wiedzę w swojej dziedzinie oraz nowoczesny sprzęt.

Wybierając gabinet stomatologiczny czy protetyczny, zapytaj o czas pojedynczej wizyty i z jakim wyprzedzeniem musisz umawiać się na następne konsultacje, czy w przypadku uszkodzenia protezy bądź innego uzupełnienia możesz zgłosić się do gabinetu od razu, bez umawiania wizyty. No i czy długo będziesz czekać na naprawę, czy zostanie ona wykonana od ręki. Zgłaszając się do gabinetu stomatologicznego, takiego jak ten prowadzony przez lek. stom. Gabrielę Sobotę-Trzcionkowską z Katowic, który zajmuje się protetyką, sprawdź, czy czujesz się w nim komfortowo i możesz na bezpieczeństwo i dyskrecję.

Czym jest leczenie protetyczne?

Leczenie protetyczne polega na trwałym, jak też kosmetycznym odbudowaniu i odtworzeniu brakujących zębów. Dzieli się je ma stałe i ruchome. Leczenie protetyczne stałe polega na przytwierdzeniu na stałe uzupełnienia protetycznego poprzez proces tzw. cementowania. W leczeniu protetycznym ruchomym pacjentowi dopasowuje się taką protezę, którą będzie mógł samodzielnie zakładać i ściągać. Wyróżnia się różnego rodzaju uzupełnienia. Są to przede wszystkim protezy, które dzielą się  na całkowite, uzupełniające całe uzębienie i na protezy częściowe. Dostępne są stabilne protezy szkieletowe i akrylowe, które są bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów. Wygodne są niełamliwe, elastyczne protezy nylonowe Valplast. nie wywołujące alergii.

Poza protezami masz do wyboru implanty, licówki, mosty (porcelanowe, półceramiczne), nakłady koronowe, czy wkłady koronowo- korzenne. Protetycy korzystający z najnowszych technologii proponują swoim pacjentom również endokorony. Dzięki nowoczesnemu systemowi mocno trzymają się zęba i nie ma potrzeby stosowania przy nich podbudowy, która jest konieczna przy tradycyjnych koronach.

Poza usługami protetycznymi w katowickim gabinecie stomatologicznym możesz liczyć kompleksowe leczenie zębów obejmujące stomatologię zachowawczą, leczenie kanałowe, przeglądy. Wykonuje się tu również zdjęcia RTG zębów, wybielanie i piaskowanie oraz fluoryzację.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz